Санкції щодо Ірану все-таки збільшать

Попри доповідь американських спецслужб про згортання військових проектів в Ірані, Захід наполягає на збільшенні санкцій щодо країни.

На відео: виступ лідер Ірану Махмуда Ахмедінежада


Проект резолюції, що передбачає запровадження більш жорстких санкцій проти Тегерана в зв'язку з його "ядерним досьє", незабаром буде внесено до Ради безпеки незалежно від оприлюднення інформації американських спецслужб про те, що Іран згорнув свої військові проекти ще 2003 року, заявив у вівторок постпред США в ООН Залмай Халілзад.

"Проект документу про нові санкції, що розробляється в столицях, незабаром буде передано до Нью-Йорка, де в Раді безпеки продовжиться робота над текстом уже колективно. Жодних інших інструкцій зі столиць немає", - сказав Халілзад.

США та "євротрійка" – Велика Британія, Франція й Німеччина – вже обговорюють нові санкції проти Тегерана. Росія й Китай вважають, що підсилювати тиск, коли Тегеран став активніше співпрацювати з МАГАТЕ, недоречно.

Проте, за словами Халілзада, держдепартамент США просуватиме запровадження нових санкцій за непокору уряду Ірану раніше ухваленим резолюціям Ради безпеки.

"Іран відмовився від військових програм 2003 року під тиском міжнародного співтовариства, це не була його добра воля. І зараз тиск потрібно посилити за те, що він не підкорявся резолюціям РБ ООН і не припинив збагачення урану, репроцесинг і проекти на важкій воді, що дуже наближає його до володіння ядерною зброєю", - сказав Халілзад.

"Не треба переоцінювати значення інформації спецслужб. Хоча, звичайно, і не треба недооцінювати", - додав американський високопоставлений дипломат.

Джордж Буш
AFP
Доповідь американських розвідслужб не підтвердила підозри Білого дому щодо розробки ядерної зброї в Ірані.
Міжнародна агенція з ядерної енергії і ряд столиць вважає, що зняття з Тегерана звинувачення в таємному намірі створити ядерну зброю, як і його готовність зробити свої проекти відкритішими, дозволять уникнути нагнітання обстановки навколо "ядерного досьє" Тегерана.

Доповідь американських розвідслужб допоможе розрядити обстановку навколо цього питання, йдеться в поширеній у Відні заяві гендиректора МАГАТЕ Могаммеда ель-Барадеї.

"Ця нова оцінка США повинна допомогти розрядити нинішню кризу. Водночас це має підштовхнути Іран до активнішої співпраці з МАГАТЕ з метою прояснення специфічних аспектів його минулої та нинішньої ядерної програми, як це наголошено в робочому плані, а також до виконання додаткового протоколу (до угоди про гарантії з МАГАТЕ)", - йдеться в заяві.

В оприлюдненому в вівторок плані роботи Ради безпеки на грудень внесено питання ядерного нерозповсюдження, присвячене "иранському досьє". Щоправда, його винесено за дужки графіка, без безумовно призначеної дати. Це означає, що він може виникнути в порядку денному будь-коли з волі будь-якого члена Ради безпеки ООН.

Натомість президент Ірану Махмуд Ахмадінежад вважає доповідь американських спецслужб "перемогою Ісламської Республіки".

"Ця доповідь утілює перемогу іранської нації проти міжнародних сил в темі ядерних розробок", - цитує агенція Reuters слова Ахмадінежада, що виступив у середу на телебаченню.

Іран не зробить жодного кроку назад у своїй ядерній програмі, додав президент Ісламської республіки.

За даними розвідувального управління США, Іран припинив спроби розробки ядерної зброї 2003 року, а ядерна програма має мирний характер.

Влада Ірану заперечує наявність ядерних амбіцій і позиціонує свою ядерну програму як виключно мирну.

ВідеоСанкції щодо Ірану все-таки збільшать

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: