Саркозі підписав скандальний закон про пенсійну реформу

Ніколя Саркозі підписав одіозний закон про пенсійну реформу, проти якого у жовтні виступили мільйони французів. Новий закон збільшує вік виходу на пенсію на 2 роки.

Президент Франції Ніколя Саркозі підписав закон про пенсійну реформу, який викликав хвилю обурення і протестів у французькому суспільстві.

На передодні законопроект був схвалений Конституційною радою Франції, а наприкінці жовтня - парламентом країни. Новий закон збільшує вік виходу на пенсію з 60 до 62 років.

У жовтні у Франції відбулися тривалі страйки і масові акції протесту проти пенсійної реформи, в яких взяли участь мільйони людей. У країні не працювали нафтопереробні заводи та були зачинені склади з пальним, страйкували транспортники.

У деяких містах акції вилилися у заворушення і масові погроми, кількасот людей були затримані поліцією. Останній національний страйк пройшов наприкінці жовтня, після чого скандальна реформа була остаточно ухвалена у Сенаті.

До речі, невдовзі пенсійна реформа чекає і на Україну. Міністерство праці розпочало підготовку законопроекту, яким запропоновано підвищити страховий стаж, необхідний для отримання пенсії, одразу на десять років.

Окрім того, у разі ухвалення законопроекту, пенсійний вік для жінок буде підвищуватися на шість місяців щорічно протягом 10 років.

Читайте також:

Пенсійна реформа у Франції остаточно схвалена парламентом

Саркозі більше не йтиме на поступки противникам пенсійної реформи

Франція піднялася на загальний страйк проти пенсійної реформи

Українцям не дозволять висловити свою думку щодо пенсійної реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: