Саркозі погодився змінити скандальну пенсійну реформу

Президент Франції Ніколя Саркозі погодився "пом’якшити" закон про пенсійну реформу, який викликав обурення і протести у суспільстві.

Президент Франції Ніколя Саркозі оголосив, що внесе зміни в майбутню пенсійну реформу, яка викликала обурення громадськості у зв'язку з передбаченим у ній підвищенням пенсійного віку.

Намір Саркозі "пом'якшити" суперечливий законопроект підтвердив міністр праці Ерік Верт. За його словами, вже розроблені поправки, які передбачають послаблення для багатодітних матерів і батьків дітей з обмеженими можливостями.

Зокрема, вищеназвані французькі громадяни зможуть йти на пенсію раніше. На реалізацію цієї ініціативи Саркозі пообіцяв виділити додаткові 3,4 мільярда євро, які планується виручити за рахунок нових податків.

Верт вже відправив поправки до пенсійної реформи в Сенат.

Саркозі пішов на послаблення у своїй реформі на тлі протестних настроїв, викликаних готуються підвищенням пенсійного віку з 60 до 62 років. Законопроект, що передбачає це нововведення, вже був схвалений Національними зборами Франції (нижня палата парламенту). Документ перебуває на розгляді Сенату.

Французькі профспілки закликали своїх членів влаштувати безстроковий страйк на знак протесту проти підвищення віку виходу на пенсію. Найбільша акція протесту відбулася у Франції 7 вересня. Тоді кількість незадоволених реформою громадян досягало, за деякими оцінками, 3 мільйонів осіб.

Незважаючи на це, Саркозі і члени його адміністрації заявляли, що не збираються йти на поступки і проведуть реформу, яка дозволить скоротити дефіцит бюджету і заощадити до 2018 року 70 мільярдів євро.

Читайте також:

У Франції відбулися великі акції протесту проти пенсійної реформи

Франція піднялася на загальний страйк проти пенсійної реформи

Франція страйкує проти пенсійної реформи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: