Саркозі погрожує покинути саміт "Великої двадцятки"

Президент Франції чекає від лідерів країн G-20 більш жорстких і рішучих дій щодо подолання світової фінансової кризи.

Президент Франції Ніколя Саркозі пообіцяв покинути саміт "Великої двадцятки", якщо на зустрічі не буде досягнуто конкретних результатів і рішень щодо подолання світової фінансової кризи.

"Якщо в Лондоні не буде ніякого прогресу, я встану і піду", - заявив Саркозі, зазначивши при цьому, що йому більше до вподоби хороша сварка, ніж млявий компроміс.

Зі свого боку генеральний секретар Єлисейського палацу, експерт з макроекономіки Ксав’є Муска заявив, що Франція віддала б перевагу "відвертому провалу G-20, ніж фальшивим успіхам і загальним деклараціям".

Саркозі наполягає на жорсткішому регулюванні фінансових ринків, аж до створення спеціального міжнародного наглядового органу. Крім того, він вимагає створення списку всіх офшорних зон.

Саміт лідерів держав "Великої двадцятки", на якому обговорюватимуться шляхи виходу світової економіки з кризи, відкриється в Лондоні 2 квітня. Напередодні зустрічі деякі учасники виступили з низкою ініціатив, що вже викликали бурхливі спори.

Зокрема, Росія й Китай запропонували обговорити або введення нової резервної валюти, яка зможе замінити долар, або ширше використання спеціальних прав запозичення (SDR), що випускаються Міжнародним валютним фондом. Великобританія і США вже заявили про свою незгоду.

Читайте також:

Саміт G-20 намагалися зірвати анархісти з іграшковими пістолетами

Лондонці вийшли протестувати напередодні саміту "Великої двадцятки"

"Велику двадцятку" проситимуть створити фонд на 100 мільярдів доларів

Китай готовий допомогти Росії знайти заміну долару

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: