Саркозі погрожує зректися титулу князя

Президент Франції настільки хоче ліквідувати "рай" для неплатників податків, що готовий пожертвувати цілим князівством.

Президент Франції Ніколя Саркозі погрожує зректися титулу князя-співправителя Андорри, якщо ця країна не змінить банківське законодавство і не припинить бути так званим "податковим раєм".

"Хочу, щоб банки перестали працювати з Каймановими островами, Гонконгом і Макао. Піду з посади співправителя Андорри, якщо справа не зрушиться з мертвої точки. У Монако теж повинні подумати: я поговорю про це з князем Альбертом. Навіть Швейцарія здалася!", - заявив Саркозі під час виступу перед членами правлячої партії UMP в Єлисейському палаці.

Наміри Саркозі підтвердила міністр з питань сім'ї Надін Морано. За її словами, він готовий відповитися від титулу, якщо всі країни, які практикують механізми відходу від податків, не поводитимуться "належним чином".

Організація з економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) включила Андорру в чорний список країн, банківські механізми яких допомагають вкладникам обходити сплату податків. Влада Андорри раніше обіцяла, що змінить принцип банківської таємниці. Відповідний закон вони обіцяють прийняти до листопада цього року.

Окрім Андорри в чорний список ОЕСР входили Монако і Ліхтенштейн, але Ліхтенштейн вже погодився привести національне банківське законодавство у відповідність до міжнародних вимог. В рамках співпраці Ліхтенштейн розкриватиме інформацію про рахунки іноземних громадян на першу вимогу податкових служб.

Як відомо, на початку квітня в Лондоні відбудеться самміт "великої двадцятки", який буде присвячений питанням боротьби з відходом від податків.

Саркозі з 2007 року, моменту приходу до влади як президент країни, не втомлюється повторювати про необхідність боротьби з "податковим раєм".

Під таким натиском Швейцарія, а також Австрія і Люксембург, здалися. Нещодавно швейцарський банк UBS повідомив про закриття офшорних рахунків своїх американських клієнтів. Тепер його вкладників фінансова поліція зможе звинуватити в ухиленні від сплати податків або навіть відмиванні грошей.

Князівство Андорра з XVI століття управляється спільно головою Франції і єпископом Урхельским (Іспанія). Наразі князями Андорри є Саркозі з французького боку і Жоан Енрік Вівес-і-Сисилія - з іспанського. В Андоррі вони представлені намісниками, яких призначають на три роки.

Читайте також:

Саркозі знову отримав листа з погрозами

Франція повернулася до військових структур НАТО

Ліхтенштейн більше не буде офшорною зоною

Українці провели через офшори понад 4 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: