Саркозі покарає учасників заворушень

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що всіх учасників заворушень, які стріляли в поліцію, буде суворо покарано.

"Ті, хто взяв на себе відповідальність стріляти в державного службовця, постануть перед судом присяжних", - сказав він, виходячи з лікарні, в якій відвідав важко пораненого під час першої ночі заворушень комісара поліції.

За його словами, здійснені під час зіткнень з поліцією акти насильства "мають своє ім'я - це замах на вбивство".

"Ми знайдемо тих, хто стріляв. Вони повинні відзвітувати перед правосуддям нашої країни. Є речі, які неможливо терпіти, якою б драматичною не була загибель двох молодих людей на мотоциклі", - сказав президент.

Заворушення в північних передмістях Парижа були спровоковані ДТП за участю патрульної машини, внаслідок якого загинуло двоє підлітків, 15 і 16 років. Зіткнення моторолера з поліцейським автомобілем викликало гнів молоді з передмість, спонукавши їхні заворушення, подібні до тих, що потрясли Францію 2005 року.

Спостерігачі відзначають, що уряд налаштований цього разу набагато рішучіше, ніж у подібній ситуації восени 2005 року, і має намір не припустити розповсюдження насильства в неблагополучних кварталах. Два роки тому, після схожого інциденту - загибелі двох підлітків у трансформаторній будці в передмісті Кліші-су-Буа - заворушення тривали більше трьох тижнів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: