Саркозі порадив Росії не грубіянити, а США - не командувати

Ніколя Саркозі вперше після обрання президентом Франції виступив з промовою, присвяченою зовнішній політиці.

Ніколя Саркозі вперше з моменту обрання на пост президента Франції виступив з промовою, присвяченою зовнішній політиці країни.

У своєму виступі Саркозі застеріг Росію від грубого використовування природних ресурсів як політичного важелю в спробі повернутися на світову арену.

Ніколя Саркозі
Архів
Ніколя Саркозі дає поради
"Прагнучи повернутися на світову політичну сцену, Росія з певною часткою грубості використовує свої активи, особливо нафту і газ", - заявив Саркозі.

"Якщо ти володієш величезною силою, не варто поводитися грубо", - відзначив президент Франції.

Саркозі заявив, що Росія прагне до все більшого домінування, "тоді як весь світ, і особливо Європа, сподівається на її важливу і позитивну участь в рішенні проблем нашого часу".

У своєму виступі Саркозі торкнувся не тільки теми Росії, але і питання відносин Франції з Америкою. Нинішній президент Франції, якого вважають проамериканськи налаштованим в порівнянні з його попередником Жаком Шираком, підтвердив важливість дружби Франції і США.

Проте, додав Саркозі, Франція вільна не тільки дружити, але і не погоджуватися з Америкою. "Бути союзниками не означає бути побудованими по струнці", - сказав Саркозі.

Президент Франції призвав перетворити велику вісімку, членами якої зараз є США, Росія, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія, Канада і Японія, в G13 за рахунок входження в цей клуб Китаю, Індії, Бразилії, Мексики і ПАР.

"G8, я вважаю, повинна продовжити свій повільний приріст новими державами-членами. Необхідно вести інституційний діалог з цього питання з такими країнами, як Китай, Індія, Бразилія, Мексика і Південна Африка. Я бажаю, щоб G8 стала G13", - сказав Саркозі.

За його словами, таким чином, індустріально розвинені країни стануть відкритішими для країн, які найбільш динамічно розвиваються.

Саркозі також вважає, що у трохи дальшому майбутньому вісімка може стати двадцяткою. Наприклад, на його думку, членами клубу можуть стати такі країни як Аргентина і Бразилія.

Коментуючи вступ Туреччини до Євросоюзу, Саркозі відзначив, що Франція не блокуватиме переговори Анкари і ЄС. Проте, за словами президента, ці переговори повинні бути проведені після широкого "обміну думок" 27 членів союзу. До того ж, Саркозі як і раніше є противником повного членства Туреччини в об'єднаній Європі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: