Саркозі повернув відставленого прем'єр-міністра

На наступний день після відставки уряду Франції Ніколя Саркозі знову призначив прем'єр-міністром Франсуа Фійона, який вже втретє буде формувати уряд.

Президент Франції Ніколя Саркозі знову призначив прем'єр-міністром Франсуа Фійона.

Це сталося на наступний день після того, як кабінет міністрів був відправлений у відставку. Фійон буде формувати французький уряд вже втретє; перепризначення дає йому можливість зробити очікувані перестановки.

Саркозі обіцяв змінити склад кабінету міністрів ще навесні, коли партія "Союз за народний рух" зазнала поразки на регіональних виборах. На думку спостерігачів, президент Франції вирішив "струсити" свою команду напередодні нової виборчої кампанії (при цьому про намір виставити свою кандидатуру на виборах 2012 року Саркозі офіційно ще не оголошував). Рейтинг довіри главі держави зараз становить приблизно 30 відсотків.

Опоненти французького президента вже назвали прийдешні перестановки "косметичними". На їхню думку основний кістяк міністрів збережеться; зокрема, на своїх місцях залишаться всі ті, хто підтримує непопулярні заходи, вжиті Саркозі, зокрема - підвищення пенсійного віку. Очікується, що склад нового уряду буде оголошений пізніше 14 листопада.

Нагадаємо, у суботу, 13 листопада, прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон і його кабінет подали у відставку. Про намір змінити частину кабінету президент оголосив ще в березні 2010 року, після поразки правлячої партії Союз за народний рух у другому турі регіональних виборів.

З початку вересня по всій країні пройшло вісім національних акцій проти закону про підвищення пенсійного віку. Незважаючи на це, Ніколя Саркозі підписав закон про пенсійну реформу, і в середу, 10 листопада, цей документ набув чинності.

Читайте також:

Уряд Франції пішов у відставку

Франція очолила G20

Саркозі підписав скандальний закон про пенсійну реформу

Проти пенсійної реформи у Франції страйкує понад півмільйон людей

ВідеоУряд Франції пішов у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: