Саркозі продовжує перемагати

Партія президента Франції UMP святкувала перемогу в першому турі парламентських виборів. Їй удалося вибороти майже 40 відсотків голосів виборців.

Ніколя Саркозі (Фото: Reuters)
Популярність пропрезидентської партії сягнула 40 (Фото: Reuters)

За п’ять тижнів після того, як консервативний французький політик Ніколя Саркозі здобув президентську посаду, в неділю його партія UMP святкувала блискучу перемогу в першому турі парламентських виборів. За попередніми даними, їй удалося вибороти майже 40 відсотків голосів виборців.

Остаточні результати розподілу місць у Національних зборах Франції покаже другий тур парламентських виборів наступного тижня. Утім, і на ньому очікують перемоги партії президента Франції Ніколя Саркозі. 

Вибори до парламенту аналітики вважають свого роду референдумом щодо того, як французи ставляться до реформ, які запропонував новий президент Ніколя Саркозі. Адже реалізувати свої плани він зможе лише в тому разі, якщо матиме істотну підтримку парламенту. 

Опитування громадської думки свідчать про те, що її буде забезпечено. Згідно зі соціологічними дослідженнями, партія французького президента „Союз на підтримку народного руху” може отримати дві третини з 577 мандатів. На другому місці за популярністю - Соціалістична партія. Її лідерка Сеґолен Руаяль була головною суперницею Саркозі на президентських виборах. 

Французький глава держави вже оголосив, що в липні скличе позачергову сесію, аби депутати затвердили його нову програму. Її головними пунктами є амбітні економічні реформи, зокрема зниження податків і запровадження більш жорсткої імміграційної політики. Другий тур парламентських виборів у Франції відбудеться 17 червня. Тоді й стануть відомими остаточні результати голосування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: