Саркозі проведе перестановки в уряді після поразки його партії на місцевих виборах

Причиною кадрових змін є поразка партії "Союз за народний рух" на регіональних виборах, які відбулися тиждень тому.

Президент Франції Ніколя Саркозі має намір провести перестановки в уряді, внаслідок чого п’ять-шість людей втратить свої портфелі.

Про це 22 березня повідомила радіостанція France Info із посиланням на джерела у правлячій партії "Союз за народний рух".

Причиною кадрових замін є поразка цієї партії на регіональних виборах, які відбулися тиждень тому. Так, опозиційна Соціалістична партія і її союзники отримали по всій країні 54,05% депутатських місць, спискам правлячої партії дісталося 35,37% місць, а радикально правий Національний фронт отримав 9,17%.

ЗМІ зазначають, що партія Саркозі втратила Корсику і в континентальній Франції зберегла лідерство лише у Ельзасі. При цьому виборчі списки Союзу за народний рух очолювали сім міністрів з цієї партії.

Уряд залишить міністр праці Ксав’є Даркос, який очолив виборчий список в Аквітанії. Його місце, можливо, займе нинішній міністр бюджету Ерік Верт. Водночас, на його місце призначать Франсуа Баруана - наближеного екс-президента Франції Жака Ширака.

Серед міністрів, які можуть втратити портфелі, називають також імена Патріка Деведжана - глави міністерства з підйому економіки, Жана-Марі Бокеля - держсекретаря у справах юстиції і Фаделі Амара - держсекретаря з міської політики.

ЗМІ пишуть, що Саркозі залишить Франсуа Фійона на посаді прем’єра. При цьому він спробує заручитися підтримкою прибічників Жака Ширака і Домініка де Вільпена, який, у свою чергу, в четвер може оголосити про створення нового політичного руху.

Нагадаємо, Франсуа Фійон 21 березня визнав перемогу об’єднаної лівої опозиції на чолі із соціалістами, після чого відправився у Єлисейський палац для зустрічі з Ніколя Саркозі.

Читайте також:

Вибори у Франції: партія Саркозі зазнає поразки

Саркозі вважає Росію головним партнером Європи

Екс-прем'єра Франції визнали непричетним до наклепу на Саркозі

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: