Саркозі створить нову світову валютну систему

Після саміту "великої двадцятки" в Сеулі, Саркозі запропонував створити нову міжнародну валютну систему, яка буде включати долар, євро, ієну, фунт стерлінгів, юань і розвиватиметься в бік інтернаціоналізації та відкриття ринків.

Президент Франції Ніколя Саркозі має намір покласти край плутанині на міжнародних валютних ринках, створивши нову міжнародну валютну систему.

Для цього французький президент скористається головуванням його країни в "великій двадцятці".

"Така плутанина на валютних ринках не може більше продовжуватися. Потрібна нова міжнародна валютна система", - підкреслив Саркозі.

На саміті в Сеулі Франція вже визначила реформу міжнародної валютної системи як один із трьох головних пріоритетів головування в G20.

Також Саркозі повідомив, що Китай, як один з центральних гравців цього процесу, готовий організувати проведення семінару з проблеми валют навесні, щоб просунутися в цьому питанні.

Як вважають експерти, ця тема буде однією з основних на майбутніх переговорах, які сьогодні відбудуться між Саркозі та головою Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініком Стросс-Каном.

Глава французької держави дав високу оцінку його роботі на чолі МВФ і нагадав, що саме він запропонував кандидатуру відомого діяча Соцпартії Стросс-Кана на цей пост.

Зазначимо, що голова Світового банку Роберт Зеллік нещодавно висловився за повернення до "золотого стандарту".

"Нам потрібна система, яка буде включати долар, євро, ієну, фунт стерлінгів, юань і розвиватиметься в бік інтернаціоналізації та відкриття ринків. Ця система повинна, мабуть, включати золото як міжнародний стандарт, який буде служити показником очікуваного ринками рівня інфляції", - зазначив Зеллік.

Він запропонував також п'ятиступінчастий план стабілізації та реформи світової фінансової системи. Вона включає в якості першого кроку досягнення США і Китаєм угоди з економічної політики, на основі якої буде визначено процес ревальвації юаня. Слідом за цим провідним світовим економічним державам слід досягти домовленості, яка виключить валютні інтервенції їх Центробанків.

За словами Зелліка, третім кроком має стати утворення системи координації курсів валют країн, що розвиваються в рамках фінансової "двадцятки". Слідом за цим "двадцятці" необхідно розробити програму підтримки зростання у світовій економіці. І, нарешті, на основі досягнутого прогресу по чотирьом вище перерахованим положенням "двадцятка" встановить нову монетарну систему, яка буде спиратися на кошик валют і золото.

Читайте також:

Сорос: у 2020 Китай стане лідером і скине США

Саркозі повернув відставленого прем'єр-міністра

Уряд Франції пішов у відставку

Франція очолила G20

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: