Саркозі та Берлусконі планують реформувати Шенгенські угоди

Рим і Париж виступають за тимчасову зміну правил для посилення контролю за потоком нелегальних іммігрантів у зв'язку зі збільшенням кількості біженців із Тунісу.

Франція та Італія направили голові Єврокомісії Жозе Мануелю Баррозу листа з пропозицією про модернізацію Шенгенських угод.

Як заявив у вівторок, 26 квітня, президент Франції Ніколя Саркозі, реформи в цій галузі необхідні для того, щоб впоратися з нелегальною імміграцією.

"Ми хочемо, щоб Шенген жив, але для цього його слід реформувати", - сказав Саркозі в Римі на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Італії Сільвіо Берлусконі.

Останній зазначив, що ні Рим, ні Париж не хочуть анульовувати Шенгенські угоди, та виступають за тимчасову зміну правил для посилення контролю за потоком нелегальних іммігрантів у зв'язку з потоком біженців із Тунісу.

Тим часом, представник Єврокомісії Олів'є Байї заявив, що припинення дії Шенгенської угоди не можливе.

"Шенгенські угоди є частиною європейських договорів. Треба вийти з Союзу (Євросоюзу), щоб припинити дію Шенгену", - сказав він, підкресливши, що зараз треба "тимчасово відновлювати контроль на кордонах", і це передбачено Шенгенською угодою.

Єврокомісія вважає також за необхідне уточнити застосування відповідної статті 23 Шенгенського кодексу про кордони, сказав представник виконавчої влади ЄС.

Як відомо, після хвилювань і революцій у країнах Північної Африки до Італії прибули понад 25 тисяч мігрантів. Більшість із них - франкомовні вихідці з Тунісу.

11 квітня італійський прем'єр Сильвіо Берлусконі закликав Євросоюз допомогти його країні вирішити проблему нелегальних мігрантів.

17 квітня вибухнув скандал, пов'язаний з тим, що французька влада блокувала поїзди, що прямують з італійського міста Вентімілья до Франції, на яких збиралися перетнути кордон прибулі з Тунісу емігранти та європейські правозахисники. МВС Франції неодноразово заявляло, що нелегалам, які прагнуть потрапити в цю країну, в'їзд закритий.

Згодом єврокомісар Сесілія Мальмстрем, відповідальна за питання імміграції, заявила, що Франція мала право призупинити залізничне сполучення з Італією, щоб не пустити поїзди з мігрантами.

У Італії ряд політиків публічно заявили, що країні, можливо, варто підняти питання про вихід зі складу ЄС, оскільки інші країни спільноти не допомагають Риму вирішити проблему імміграції.

Читайте також:

Між Італією і Францією розгорівся дипломатичний скандал

Італія вислала назад до Тунісу сотні іммігрантів

Каддафі попросив у ЄС п'ять мільярдів євро, щоб врятувати Європу від іммігрантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: