Саркозі відповів на критику Єврокомісії з питання депортації циган

Саркозі заявив, що він - французький президент і не може дозволити ображати свою країну.

16 вересня, президент Франції Ніколя Саркозі прокоментував вислови єврокомісара з питань юстиції і права європейських громадян Вівіан Редінг, яка назвала ганьбою депортацію циган з французьких таборів.

У відповідь на паралелі з переслідуванням людей в окупованій нацистами Франції, яку провела Редінг, Саркозі сказав: "Огидні і ганебні слова, які були вжиті, - Друга світова війна, згадка євреїв - нас глибоко шокували". За словами французького лідера, в діях влади його країни немає нічого протизаконного.

"Я французький президент і не можу дозволити ображати свою країну", - зазначив Саркозі, говорячи про критику Парижа з боку європейських владних структур, зокрема, Єврокомісії. При цьому він заявив, що Франція продовжить ліквідацію циганських таборів на своїй території. 199 таборів, в яких жили близько 5400 циган, вже прибрано, додав президент.

Зазначимо, що у Брюсселі пройшов саміт ЄС, на якому глави держав обговорили циганське питання. Це питання не був внесене до порядку денного, але Саркозі встиг поспілкуватися на цю тему з главою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу.

Як відомо, влітку цього року Франція почала висилку нелегальних іммігрантів-циган до Румунії і Болгарії. За даними французького міністерства імміграції, з 28 липня по 17 серпня в ці країни було депортовано 979 циган. 828 з них виїхали добровільно, отримавши від Парижа по 300 євро на дорослу людину і по 100 - на дитину.

14 вересня єврокомісар з питань юстиції і прав європейських громадян Вівіан Редінг заявила, що дії Франції стосовно циган порушують законодавство ЄС і необхідно ініціювати процедуру дисциплінарної дії на Париж. Вона висловилася у вкрай жорсткому тоні, зазначивши, що депортація циган - це ганьба і що подібного не відбувалося в Європі з моменту завершення Другої світової війни.

Читайте також:

Священик молиться, щоб у Саркозі відмовило серце

Франція вислала другу групу циган

Франція почала депортацію циганів до Румунії та Болгарії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: