Саркозі вирішив відібрати у США світову гегемонію за допомогою Росії

Саркозі хоче, щоб Росія та 27 країн Євросоюзу сформували тісні зв'язки з різних питань, у тому числі в галузі національної безпеки, дипломатичних відносин, економічної політики, прав людини та імміграції.

Президент Франції Ніколя Саркозі збирається на франко-російсько-німецькому саміті в Довіллі 18-19 жовтня запропонувати значно розширити співробітництво ЄС і Росії у сфері економіки та безпеки.

У Вашингтоні побоюються, що, якщо ідея буде реалізована, це порушить світову перевагу США, пише британська газета The Times. Французький лідер також пропонує виробити нову економічну структуру, яка б посилила вплив Китаю.

Як вважає Саркозі, для нормального функціонування економіки необхідно встановити нову світову архітектуру. На думку президента Франції, Китаю і Росії має відводитися у цьому процесі важливе місце.

Саркозі хоче, щоб Росія та 27 країн Євросоюзу сформували тісні зв'язки з різних питань, у тому числі в галузі національної безпеки, дипломатичних відносин, економічної політики, прав людини та імміграції. Як вважає Саркозі, Франція повинна зробити все для зближення Росії з Європою.

Як стало відомо, Саркозі має намір скористатися президентством Франції в "двадцятці", яке розпочнеться 14 листопада, щоб просунути свою ідею. Саркозі підніме це питання на саміті в Довіллі на зустрічах з президентом Росії Дмитром Медведєвим і канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Як пише "Независимая газета", у Росії позитивно оцінюють ініціативу Парижа. Американська газета The New York Times з'ясувала, що ідея Саркозі викликає крайнє невдоволення Вашингтона. Високопоставленого представника американської адміністрації обурила сама постановка питання, при якій європейська безпека перестає бути турботою американців, а переходить під контроль Європи і Росії.

За даними газети, формальної пропозиції щодо створення загального простору економіки і безпеки на саміті швидше за все не прозвучить, тема, можливо, буде обговорюватися тільки на особистих зустрічах лідерів трьох країн. У Парижі підкреслюють, що обговорення можливостей більш тісної співпраці з Росією стане відповіддю на ініціативу президента Медведєва щодо нової архітектури безпеки в Європі.

Російські експерти вважають, що Саркозі може запропонувати, не руйнуючи ЄС, НАТО та ОБСЄ, створити спільний периметр безпеки, який включав би в себе Росію, а також позаблокові країни. Росія може при цьому стати врівноваженим початком для європейських ініціатив у галузі оборони і безпеки.

Нагадаємо, що російський президент виступив з ініціативою про розробку Договору про європейську безпеку в червні 2008 року. Медведєв запропонував створити в області військово-політичної безпеки в Євро-Атлантиці єдиний, неподілений простір, щоб офіційно завершити епоху холодної війни. З цією метою Медведєв запропонував закріпити в міжнародному праві принцип неподільності безпеки. Мова йде про юридичні зобов'язанні, відповідно до якого жодна держава і жодна міжнародна організація в Євро-Атлантиці не можуть зміцнювати свою безпеку за рахунок безпеки інших країн і організацій.

Президент Росії минулого року направив проект договору про євробезпеку керівникам європейських країн, а також виконавчим главам НАТО, Євросоюзу, ОДКБ, СНД та ОБСЄ. У США в ефективності висунутих Росією ініціатив у сфері європейської безпеки засумнівалися.

Читайте також:

ЄС запропонував Україні свої правила

Співпраця України з ЄС просувається

Україна та ЄС призначили доленосний саміт на 22 листопада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: