Саркозі вивіз із Чаду сімох європейців

Саркозі вивіз із Чаду сімох звільнених європейців, яких звинувачують у незаконному вивезенні дітей із Дарфуру.

Президент Франції Ніколя Саркозі покинув Нджамену, забираючи з собою на борту Аеробуса А-319 сімох звільнених європейців: трьох французьких журналістів і чотирьох іспанських стюардес.

Вони були затримані разом зі співробітниками гуманітарної неурядової організації Ковчег Зоє за підозрою в причетності до викрадання та незаконного вивозу з Чаду 103 дітей.

Саркозі прибув до Чаду для обговорення цієї справи з президентом країни Ідріссом Дебі та висловив надію на те, що звинувачувані в порушенні закону про вивезення дітей з'являться перед французьким правосуддям. Також він відзначив, що справа чадських дітей "не має нічого спільного з майбутнім розміщенням європейського контингенту на кордоні Чаду й Судану".

9 співробітників Ковчегу та льотчик-бельгієць залишилися в Чаді. За заявою організації, вони хотіли "врятувати сиріт із Дарфуру", яких уже чекали у Франції прийомні сім'ї. Пізніше з'ясувалося, що майже у всіх дітей є батьки і родом вони з чадських сіл на кордоні з Суданом.

У разі визнання судом членів гуманітарної організації винними у викраданні дітей та шахрайстві, їм загрожує до 20 років примусових робіт.

На підтримку гуманітарної місії і з вимогою звільнення співробітників Ковчега Зоє в Парижі в неділю, 4 листопада, пройшла маніфестація. У ній взяли участь кількасот людей.

ВідеоСаркозі вивіз із Чаду сімох європейців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: