Саркозі забув, в якій країні перебуває, назвавши Ельзас частиною Німеччини

Під час промови Саркозі зарахував французьку провінцію до Німеччини, по судістві з якою вона перебуває.

Президента Франції Ніколя Саркозі освистала публіка за грубу помилку: перебуваючи в Ельзасі, він зарахував цю французьку провінцію до Німеччини. Ця земля, яка перебуває по сусідству з Німеччиною, в результаті воєн кілька разів переходила з рук в руки, але за підсумками Другої світової війни її закріпили за Францією.

Саркозі виступав з промовою в місті Трюхтершайм, що приблизно в 20 км від німецького кордону, перед трудівниками села. Президент Франції намагався пояснити, що може допустити нечесну конкуренцію між Індією і Китаєм, але не між Німеччиною і Францією. Виголошуючи промову, він заявив: "Я не говорю цього просто тому, що перебуваю в Німеччині". Президент тут же виправився, уточнивши: "У сенсі, в Ельзасі".

Але публіка негайно освистала виступаючого. Він і сам був збентежений і підняв руки в повітря, показуючи, що "здається". Представник Єлисейського палацу пізніше запевнив, що застереження президента була "простою помилкою".

Ельзас став частиною Німеччини після франко-пруської війни в 1871 році. У результаті Версальського договору, яким завершилася Перша світова війна, Ельзас повернули Франції, що завдало німцям переживань. У 1940 році Німеччина знову захопила Ельзаc.

Батько президента Франції Поль Саркозі (Пал Надь-Боча Шаркезі) - угорець, а дід з боку матері - з Греції. Тому Ніколя Саркозі часто звинувачують у тому, що він, власне, не цілком француз. Деякі пригадують йому також, що нинішня і третя за рахунком дружина Саркозі Карла Бруні - італійського походження.

Зазначимо, Саркозі прославився численними курйозними вчинками. Одного разу на відкритті Міжнародного сільськогосподарського салону президент грубо вилаяв фермера, який відмовився потиснути йому руку.

Погано виносить Саркозі і критику: у відповідь на висловлене журналістом припущення, що в 1990-х роках він мав відношення до отримання відкатів за продаж Пакистану французьких підводних човнів, він "припустив", що журналіст - педофіл.

Експресивність президента виражається не тільки в політиці, а й в особистому житті - Ніколя Саркозі був помічений у тому, що влаштував сцену ревнощів своїй дружині Карлі Бруні.

Читайте також:

Саркозі в Індії попросив надати йому невисоких охоронців

Саркозі обізвав журналіста педофілом

Берлусконі врятував Саакашвілі від повішення російськими солдатами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: