Саркозі закликав до якнайшвидшого розширення G8 до 14 держав

Спільно з бразильським президентом Лулой да Сілва Саркозі висловив прагнення до того, щоб саміти "вісімки" були розширені.

Президент Франції Ніколя Саркозі закликав до якнайшвидшого створення саміту Групи чотирнадцяти. Про це він заявив напередодні на прес-конференції, яка пройшла в рамках саміту G8.

Іініціативи Франції щодо розширення "вісімки" до 14 держав підтримала і Бразилія.

"Ми спільно з бразильським президентом Лулой да Сілва висловили прагнення до того, щоб саміти "вісімки" були розширені. Це зовсім не означає, що вони марні, але ми вважаємо, що їх представницького не є достатньою для того, щоб відповісти на головні виклики сучасності ", - відзначив Саркозі.

"Уже існують групи "восьми", "шести" та "п'яти". Разом з президентом Бразилії ми запропонували, щоб дві групи були об'єднані в саміт чотирнадцяти держав", - сказав Саркозі. Він підкреслив, що вважає невиправданим той факт, що до участі в самітах не приваблюють в досить широкій мірі країни, що розвиваються.

"Мені абсолютно незрозуміло, як можна намагатися переконати країну з мільярдами жителів, якою є Індія, брати участь у боротьбі проти зміни клімату, якщо ми запрошуємо її тільки в кінцевій частині того чи іншого саміту, та й то для того, щоб вона заплатила за його витрати", - сказав Саркозі. "Сподіваюся, що до часу проведення наступного саміту" вісімки "в Канаді подібна ситуація зміниться", - підкреслив він.

Читайте також:

Лідерів країн "Великої вісімки" на саміті поселили по двоє в казарми

Після вечері лідерів G8 Мєдвєдєв ледве тримався на ногах

G8 на день перетворилася на G13

Генсек ООН різко розкритикував лідерів "Великої вісімки"

Обама запросив до себе лідерів G8 на саміт з ядерної безпеки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: