Саркозі закликав країни, що розвиваються, будувати нові ядерні реактори

Президент Франції вважає за необхідне реалізовувати мирні ядерні програми країнам, що розвиваються. Франція готова навчати персонал АЕС по всьому світу.

Країни, що розвиваються, повинні реалізовувати мирні ядерні програми.

Про це заявив президент Франції Ніколя Саркозі, виступаючи на конференції з ядерної енергії в Парижі.

Французький президент також закликав країни, що розвиваються, до будівництва нових ядерних реакторів на своїй території, зазначивши при цьому, що Париж має намір зіграти провідну роль у цьому питанні.

Крім того, Саркозі оголосив про створення у Франції міжнародного інституту ядерної енергії для навчання персоналу АЕС по всьому світу.

Французький президент також закликав Світовий банк та інші міжнародні фінансові організації брати активнішу участь у подібних проектах.

На думку Саркозі, саме виробництво електроенергії за допомогою ядерних реакторів має великий потенціал у питанні запобігання змін клімату.

Тим не менше, французький президент попередив світову спільноту про можливі санкції по відношенню до тих держав, які налаштовані на використання атома не тільки в мирних цілях.

Нагадаємо, наприкінці лютого Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) висловило занепокоєння тим, що Іран, можливо, створює ядерну боєголовку.

Приводом для таких заяв послужила інформація, яка міститься в конфіденційній доповіді, підготовленій в штаб-квартирі МАГАТЕ у Відні. Відзначимо, що МАГАТЕ вперше використовувало таке формулювання у зв'язку з іранською ядерною програмою.

Міжнародне співтовариство, стурбоване діями Ісламської Республіки, планує поставити перед ООН питання про нові санкції проти Ірану, якщо ситуація в цій країні не зміниться.

Влада Ірану підкреслює мирний характер ядерної програми.

Читайте також:

Іранський атомний реактор запрацює через два місяці

Іран заявив, що готовий придбати збагачений уран за готівку

США збільшать фінансування ядерної інфраструктури на 5 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: