Саркозі заявив, що Меркель має намір ліквідувати циганські табори

В ході саміту ЄС французький лідер Ніколя Саркозі заявив, що Ангела Меркель повідомила йому про своє бажання продовжити висилення таборів.

Учора, 16 вересня, президент Франції Ніколя Саркозі зробив заяву на тему депортації циган, після якої Берліну довелося виправдовуватися.

В ході вчорашнього саміту ЄС французький лідер заявив: "Мадам Меркель повідомила мене про своє бажання продовжити виселення таборів найближчими тижнями". Ці слова було сприйнято неоднозначно.

Після того, як у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Німеччина може слідом за Францією почати ліквідацію циганських таборів, представник канцлера ФРН Ангели Меркель заявив, що в Німеччині взагалі немає таких таборів і це питання не обговорювалося.

"Для німецько-французьких відносин важливішими і цікавішими на цьому саміті є інші перспективні проекти, наприклад, підготовка саміту G-8 і G-20 під керівництвом Франції в наступному році", - сказав представник федерального канцлера.

При цьому в заяві наголошується, що Німеччина підтримує Францію в питанні критики, яку обрушила на Париж єврокомісар з питань юстиції і прав європейських громадян Вівіан Редінг. Зокрема, Берлін не сприймає "тон і форму" заяв Редінг.

Тим часом, голова МЗС Німеччини Гідо Вестервелле заявив, що, ймовірно, після слів Саркозі сталося непорозуміння.

Зазначимо, що торік Німеччина почала висилку косовських біженців, серед яких були і цигани. До липня поточного року з країни виїхало близько 900 чоловік.

Тим часом, влітку цього року Франція розпочала висилку нелегальних іммігрантів-циган до Румунії і Болгарії, що викликало гучний резонанс у європейському співтоваристві.

За даними французького міністерства імміграції, з 28 липня до 17 серпня в ці країни було депортовано 979 циган. 828 з них виїхали добровільно, отримавши від Парижа по 300 євро на дорослу людину і по 100 - на дитину.

Вона висловилася у вкрай жорсткому тоні, зазначивши, що депортація циган - це ганьба і що подібного не відбувалося в Європі з моменту закінчення Другої світової війни.

У четвер Саркозі прокоментував висловлювання єврокомісара, заявивши, що не дозволить ображати свою країну, яка не порушує законодавство.

Читайте також:

Саркозі відповів на критику Єврокомісії з питання депортації циган

Саміт ЄС закінчився конфліктом Баррозу і Саркозі

У пресу потрапив службовий припис про висилку циган з Франції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: