Саудівська Аравія наказала своїм громадянам негайно залишити Ліван

Відносини між країнами різко загострились.

Влада Саудівської Аравії рекомендувала своїм громадянам негайно залишити Ліван.

Як заявили в державному агентстві Saudi Press, громадяни Саудівської Аравії повинні повідомляти про свої наміри залишитися або прибути на територію Лівану.

Причина - загострення відносин між країнами. Зокрема, йдеться про діяльність угруповання "Хезболла", яка викликає жорстку критику саудитів. У суботу, 4 листопада, ліванський прем'єр-міністр Саад Харірі шокував країну своєю заявою про звільнення на державному телебаченні Саудівської Аравії. Відтоді політика ніхто не бачив. Харірі сказав, що його країна перебуває у заручниках в "Хезболли", яка входить до керівної у Лівані коаліції.

Своєю чергою, саудівська влада зазначила, що присутність "Хезболли" у владних інституціях є "актом війни" проти королівства. 

Ліванський президент Мішель Аун заявив, що не підпише наказу про звільнення глави уряди, поки не зустрінеться з ним особисто.

Раніше заступник генсека ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок закликав Саудівську Аравію зняти блокаду з Ємену, оскільки там може початися страшний голод. Дефіцит харчів може стати найбільшим за останні десятиліття і спричинити мільйони жертв. 6 листопада коаліція на чолі з Ер-Ріядом закрила повітряні, наземні та морські шляхи в Ємен. Це було зроблено у відповідь на випущену саудівську ракету. Снаряд вдалося перехопити і ніхто не постраждав. Саудівська Аравія пояснила рішення блокувати Ємен прагненням не допустити туди постачання зброї з Ірану. Влада Ірану заперечує свій зв'язок із збройними угрупованнями в Ємені.

Залиште свій коментар