Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саудівська Аравія наказала своїм громадянам негайно залишити Ліван

Відносини між країнами різко загострились.

Влада Саудівської Аравії рекомендувала своїм громадянам негайно залишити Ліван.

Як заявили в державному агентстві Saudi Press, громадяни Саудівської Аравії повинні повідомляти про свої наміри залишитися або прибути на територію Лівану.

Причина - загострення відносин між країнами. Зокрема, йдеться про діяльність угруповання "Хезболла", яка викликає жорстку критику саудитів. У суботу, 4 листопада, ліванський прем'єр-міністр Саад Харірі шокував країну своєю заявою про звільнення на державному телебаченні Саудівської Аравії. Відтоді політика ніхто не бачив. Харірі сказав, що його країна перебуває у заручниках в "Хезболли", яка входить до керівної у Лівані коаліції.

Своєю чергою, саудівська влада зазначила, що присутність "Хезболли" у владних інституціях є "актом війни" проти королівства. 

Ліванський президент Мішель Аун заявив, що не підпише наказу про звільнення глави уряди, поки не зустрінеться з ним особисто.

Раніше заступник генсека ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок закликав Саудівську Аравію зняти блокаду з Ємену, оскільки там може початися страшний голод. Дефіцит харчів може стати найбільшим за останні десятиліття і спричинити мільйони жертв. 6 листопада коаліція на чолі з Ер-Ріядом закрила повітряні, наземні та морські шляхи в Ємен. Це було зроблено у відповідь на випущену саудівську ракету. Снаряд вдалося перехопити і ніхто не постраждав. Саудівська Аравія пояснила рішення блокувати Ємен прагненням не допустити туди постачання зброї з Ірану. Влада Ірану заперечує свій зв'язок із збройними угрупованнями в Ємені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції