Саудівська Аравія витіснила Росію з трійки лідерів за кількістю військових витрат

Лідером за кількістю військових витрат за підсумками 2015 року залишаються США.

У 2015 році світові військові витрати склали майже $ 1,7 трлн, збільшившись за рік на 1%.

Як пише РБК, в новій доповіді Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI) наголошується, що це перше збільшення світових військових витрат з 2011 року.

Повідомляється, що лідером за кількістю військових витрат за підсумками 2015 року залишаються США, незважаючи на те, що Вашингтон скоротив свої військові витрати на 2,4% до $ 596 млрд (36% світових витрат). На другому місці — Китай, витрати якого зросли на 7,4 % - до 5 млрд (13% у загальних витратах). На третій сходинці - Саудівська Аравія, її витрати зросли на 5,7% до ,2 млрд (5,2% всіх світових військових витрат).

З третього місця Саудівська Аравія витіснила Росію, яка тепер займає четверту сходинку, наростивши в 2015 році свої військові витрати на 7,5% до $ 66,4  (4% світових витрат).

Через падіння цін на нафту військові витрати Росії в 2015 році фактично виявилися нижчими, ніж планувалося спочатку в бюджеті.

Раніше повідомлялося, що витрати Міністерства оборони Росії в 2016 році будуть скорочені на 5% у зв'язку з економічною ситуацією в країні. Основна частина скорочень припаде на держоборонзамовлення - закупівлю серійно нових озброєнь, науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи з розробки нових озброєнь, ремонт і модернізацію наявних систем зброї.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: