Саудівська Аравія звинуватить у вбивстві журналіста Хашоггі радника спадкового принца – NYT

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там хочуть зняти підозри із самого кронпринца Мухаммеда бін Салмана.

Королівська сім’я Саудівської Аравії обговорює можливість звинуватити у смерті журналіста Джамаля Хашоггі радника спадкового принца – генерала Ахмеда Ассірі, який є високопосадовцем саудівської розвідки.

Про це повідомляє The New York Times із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що королівство планує заявити, що Ассірі отримав від спадкового принца Мухаммеда бін Салмана завдання викрасти Хашоггі та привезти до Саудівської Аравії на допит. Однак радник або неправильно зрозумів, або ж перевищив повноваження – і вбив журналіста.

Таким чином королівська сім’я прагне зняти підозри із самого кронпринца, на особу якого наразі здійснюється потужний тиск з боку Заходу у зв’язку з його можливою причетністю до вбивства Хашоггі. За даними видання, саудівська влада розповість, що Ассірі вбивством журналіста прагнув "проявити себе".

Ахмед Ассірі став відомим ще у 2015 році, коли був призначений офіційним речником військової коаліції на чолі із Саудівською Аравією у Ємені. Він вільно спілкувався французькою, англійською та арабською, однак, за даними NYT, дуже часто тиснув та залякував журналістів, якщо йому не подобались їхні матеріали.

Раніше повідомлялося, що турецькі правоохоронці вперше від 2 жовтня, дня зникнення Хашоггі, провели обшуки у консульстві Саудівської Аравії. За даними турецької прокуратури, після слідчих дій з'явилися докази того, що журналіста вбили у приміщенні консульства

59-річний Хашоггі ще 2 жовтня вирушив зі своєю нареченою до генконсульства Саудівської Аравії в Стамбулі для того, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену в будівлю не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. Вона пізніше сказала, що не довіряє цій інформації і не знає, де зараз перебуває журналіст. 

Підкреслюється, що у журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана. У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили та розчленували. Для цього до Стамбула в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозаписи.

Відео60-річного саудівського журналіста могли вбити через критику влади на батьківщині

Поліція Туреччини 9 годин обшукувала резиденцію саудівського консула у Стамбулі. Сам консул ще до обшуків загадково втік зі Стамбула. Проти дипломата вже розпочали розслідування. День тому обшукали саудівське консульство. Зібрані докази підтверджують - саудівського журналіста катували, а потім убили. 60-річний колумніст Джамаль Хашоґджі гостро критикував чинну владу на батьківщині. 

60-річного саудівського журналіста могли вбити через критику влади на батьківщині

Залиште свій коментар

Вибір редакції