Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Саудівський спадковий принц у розмові з Болтоном назвав журналіста Хашоггі "небезпечним ісламістом"

Джерело, яке знайоме з ситуацією, заявило, що Болтон в розмові не дав зрозуміти, чи згоден він з характеристикою.

Спадковий принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Салман аль-Сауд називав вбитого в Туреччині журналіста Джамаля Хашоггі "небезпечним ісламістом" і членом «Братів-мусульман».

Про це пише Washington Post з посиланням на свої джерела.

За відомостями видання, принц, якого багато підозрюють у причетності до зникнення журналіста, дав йому такі характеристики за кілька днів того, як Ер-Ріяд офіційно визнав,що Хашоггі був убитий. При цьому співрозмовником кронпринца були зять і радник президента США Джаред Кушнер і радник Трампа з нацбезпеки Джон Болтон, відомий своєю непримиренною позицією щодо  "братів-мусульманам".

Джерело, знайоме з ситуацією, заявило, що Болтон в розмові не дав зрозуміти, чи згоден він з характеристикою, даною принцом.

Фотогалерея Король і спадковий принц Саудівської Аравії зустрілися і потисли руки членам родини журналіста Хашоггі (5 фото)

Представники королівської сім'ї заперечують, що Мохаммед бен Салман робив подібні заяви. WP зазначає, що вони суперечать позиції саудівського уряду, який заявляв, що смерть журналіста - це "жахлива помилка" і "жахлива трагедія".

Ім'я принца неодноразово згадувалося у зв'язку з вбивством Хашоггі, який дозволяв собі критичні висловлювання на адресу саудівської королівської родини. Міжнародний скандал ускладнив відносини Саудівської Аравії і США, і Ер-Ріяд доклав чималих зусиль для того, щоб переконати Білий дім у свою непричетність до вбивства.

ВідеоТуреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Туреччина вважає, що тіла убитого у саудівському консульстві журналіста Джамала Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника. Про це американському виданню Washington Post, де працював Хашоггі, розповів турецький високопосадовець. 

Туреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Нагадаємо, 59-річний Хашоггі ще 2 жовтня вирушив зі своєю нареченою в генконсульство Саудівської Аравії в Стамбулі для того, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену до закладу не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. Пізніше вона сказала, що не довіряє інформації та не знає, де зараз перебуває журналіст.

У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішньому уряді і наслідним принцем Мухаммеда бін Салмане. У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві.

Залиште свій коментар

Вибір редакції