Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
#SaveOlegSentsov. На Міжнародному кінофестивалі в Торонто лауреат "Оскара" закликав звільнити Сенцова

У Канаді запланована прем'єра драми "Донбас" Сергія Лозниці.

Учасники та гості Міжнародного кінофестивалю в Торонто (Канада) закликали Росію звільнити із в'язниці українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже чотири місяці.

Зокрема, до глобальної кампанії #SaveOlegSentsov доєдналися документаліст та лауреат премії "Оскар" Майкл Мур, класик угорського кіно Бела Тарр, лауреат Каннського та Венеціанського кінофестивалів Лі Чхан Дон, документаліст Фредерік Уайзман, режисерка Міра Наїр, представники міжнародних кінофестивалів та куратори програм TIFF, члени української делегації у Торонто. Про це повідомляє "Артхаус Трафік".

Сьогодні, 11 вересня, в рамках заходів секції TIFF Doc Conference відбудеться дискусія, присвячена справі Сенцова. Її спікерами будуть український режисер Сергій Лозниця, Таня Купер (Human Rights Watch) та Поліна Ковальова (PEN America).

Після дискусії в рамках програми Contemporary World Cinema запланована канадська прем'єра драми "Донбас" Сергія Лозниці. Світова прем’єра фільму відбулася у програмі "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю. Стрічка Лозниці, що стала фільмом-відкриттям секції, також була відзначена премією за найкращу режисуру. Під час вручення нагороди у Каннах, режисер "заявив про свою солідарність з Олегом Сенцовим, з усіма режисерами у різних частинах світу, які борються за свободу, за честь і, у підсумку, за людяність".

Нагадаємо, від 6 вересня в рамках індустріальної секції кінофестивалю в Торонто працює український стенд, який представляє Україну як перспективний напрямок для виробництва кіно: делегація розповідає гостям стенду про нововведення у законодавстві, знайомить із можливостями виробництва та різноманітністю локацій, а також організовує кампанію на підтримку Сенцова.

ВідеоАдвокати розповіли про проблеми зі здоров'ям у Сенцова, Балуха та Панова

Сестра Олега Сенцова розповіла – заґратований режисер не вірить у щасливий кінець своєї історії. До проблем зі здоров'ям тепер додалася ще й гіпоксія - Олег має запаморочення та оніміння кінцівок. У Володимира Балуха, який теж голодує, сильно болить голова, спина та печінка. Кримчанин змушений вживати ліки. Євгена Панова, якого окупаційна влада звинувачує у підготовці терактів, турбує зубний біль, але його відмовляються лікувати.

Адвокати розповіли про проблеми зі здоров'ям у Сенцова, Балуха та Панова

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції