Саїд Бурятський може знову виявитися живим

У ФСБ виникли сумніви, щодо загибелі Саїда Бурятського. Адже після спецоперації знайшли лише понівечене до невпізнаваності тіло з його документами.

В Інгушетії перевіряють інформацію про знищення лідера бойовиків Саїда Бурятського, за паспортом - Олександра Тихомирова. В одного з бойовиків, які були ліквідовані в спецоперації у селі Екажево, знайшли документи на це ім'я.

Тіло дуже пошкоджено, так що для встановлення особи знадобиться генетична експертиза. Адже Саїд Бурятський, який причетний до замаху на президента республіки, не раз інсценував свою загибель.

Під час бою в селі Єкажево в обгорілому одязі одного з убитих бойовиків знайшли паспорт на ім'я Олександра Тихомирова.

Біографія Олександра Тихомирова абсолютно не типова і помітно відрізняється від інших лідерів бойовиків. Народився Тихомиров в Бурятії, батько бурят, мати росіянка. Спочатку навчався в буддійському дацані, потім, у 15 років, прийняв іслам. За однією версією - після того, як прочитав якісь книги по ісламу, за іншою - до віри долучили друзі-інгуші.

Тоді почалася нова сторінка в житті Тихомирова. Він - слухач медресе в Оренбурзькій області, потім їде вчитися в Єгипет, пізніше в Кувейт. Тихомиров і справді був сильним теологом, і до певного часу він не тільки читав лекції, а й працював в ісламському видавництві, писав роботи про ісламські течії.

І тепер вже не зрозуміти, що сталося, але, напевно, вже в цей час йшло якесь внутрішнє переродження Олександра Тихомирова в Саїда Бурятського. З якогось моменту його лекції та статті починають відрізнятися радикальною спрямованістю.

У 2008 році він, як розповідають, отримавши відеолиста від арабського польового командира Муханнада, кинув сім'ю і виїхав на Північний Кавказ, де приєднався до терористів. Саїд Бурятський стає свого роду символом терористичного інтернаціоналу - адже він родом не з Кавказу, він і не мусульманин за народженням, а от же - бойовик і терорист.

Але, можливо, головна його робота - ідеологічна. Саїд Бурятський пише відеозвернення до бойовиків, до кавказької молоді, де закликає всіх вести священну війну і приєднуватися до терористів. Він красиво говорить, наводить розлогі цитати арабською мовою, він вміє переконувати, що не дивно, з огляду на його освіту.

За деякими даними, саме Саїд Бурятський психологічно обробляв молодих людей, готував з них терористів-смертників. Наприклад, він готував Рустама Мухадієва, який підірвав бомбу на Театральній площі в Грозному.

До речі, у своїх відеозверненнях терорист сам зізнавався у причетності до найбільш гучних злочинів - атак на міліціонерів в Інгушетії, замаху на президента республіки Євкурова, вибух на Театральній площі Грозного і диверсії на шляху проходження "Невського експреса".

Інформація про смерть Саїда Бурятського вже проходила в серпні 2009-го. Після вибуху МВВС Назрані на Інтернет-ресурсах бойовиків з'явилося чергове відеозвернення терориста і повідомлення, що, мовляв, це Саїд Бурятський особисто протаранив будівлю МВВС на замінованій "ГАЗелі". Але через два дні терорист Бурятський як ні в чому не бувало особисто повідомив: я живий і здоровий.

Остаточних даних про те, чи знищений Саїд Бурятський, на цей раз поки що немає. Силовики кажуть обережно: так, документи знайдені, так, буде експертиза, от після неї і поговоримо.

Якщо правда, що Саїд Бурятський потрапив в список знищених лідерів бойовиків, то це безперечний успіх спецслужб. Тому що ще одного такого ж сильного пропагандиста у терористів немає.

Читайте також:

ФСБ убила Саїда Бурятського – ідеолога бойовиків Чечні та Інгушетії

З'явилося відео смертника, який підірвав відділ міліції в Назрані

Саїд Бурятський готує серію новорічних терактів у Москві

ВідеоЗвернення Саїда Бурятського

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: