Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Ще один шанс". У Раді Європи назвали крайній термін сплати Росією внесків до бюджету

Нині проект бюджету Ради Європи на 2019 рік не передбачає участь Росії.

Генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Турбйорн Ягланд заявив, що червень 2019 року - крайній термін виплати внесків, після якого РЄ буде змушена ініціювати процедуру припинення членства Росії в організації, пише у п'ятницю, 12 жовтня, ТАСС.

"Червень наступного року - ключовий термін, тому що якщо все так продовжиться, мине два роки після того, як Росія перестала виплачувати внески (в бюджет РЄ) тоді є чітке правило (щодо призупинення членства держави-учасниці)", - сказав він.

Ягланд зауважив, що це має бути зроблено до зустрічі в Гельсінкі (Фінляндія) в травні, на яку зберуться всі міністри закордонних справ країн РЄ. "Простір, щоб знайти рішення, ще є", - сказав він.

Генсек також розповів, що представив Комітету міністрів РЄ проект бюджету на 2019 рік без участі Росії. "Я щойно провів нараду в Комітеті міністрів, на якому повідомив про підготовку бюджету на 2019 рік без російської фінансової участі", - сказав він.

Нагадаємо, 9 жовтня Парламентська Асамблея Ради Європи відхилила доповідь щодо повноважень делегацій, слухання якого просували представники Росії. Це означає, що РФ не буде повернута в ПАРЄ наступного року – отже, українська позиція перемогла у Страсбурзі.

Віце-спікер російської Держдуми Петро Толстой у відповідь на таке рішення звинуватив ПАРЄ в недієздатності. Ягланд своєю чергою заявляв, якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах буде припинена.

ВідеоЛобісти Росії у ПАРЄ програли: санкції будуть збережені щонайменше до наступного року

Українська перемога у Страсбурзі - у битві кремлівських грошей та європейських принципів нині перемогли принципи. Парламентська Асамблея Ради Європи не стала змінювати правила організації на догоду Росії. 

Лобісти Росії у ПАРЄ програли: санкції будуть збережені щонайменше до наступного року

Залиште свій коментар

Вибір редакції