Ще одна поразка Джонсона: британський парламент проголосував проти дострокових виборів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Депутати пішли на п'ятитижневу перерву.

Прем'єрміністр Великої Британії Борис Джонсон не зміг домогтися призначення дострокових виборів до парламенту, які він погрожував провести у разі відтермінування Brexit.

Про це повідомляє CNN.

За позачергові загальні вибори проголосували 293 депутати Палати громад, 46 висловилися проти. Але Джонсону потрібна була підтримка щонайменше двох третин депутатів (принаймні 434).

Відтепер робота британського парламенту призупинена до 14 жовтня. За кілька годин до завершення його роботи королева Великої Британії Єлизавета ІІ підписала закон про відтермінування Brexit.

Раніше британські парламентарії ухвалили закон, що забороняє "жорстке" розлучення з ЄС. Закон зобов'язує главу уряду просити Брюссель перенести дату Brexit з 31 жовтня цього року на 31 січня наступного. Борис Джонсон – прихильник виходу будь-якою ціною, навіть без угоди, що завдасть Британії колосальних економічних збитків. Утім, напередодні він втратив більшість у парламенті.

Відео Британські парламентарії ухвалили закон, що забороняє "жорстке" розлучення з ЄС

Закон зобов'язує главу уряду просити Брюссель перенести дату Brexit з 31 жовтня цього року на 31 січня наступного. Борис Джонсон - прихильник виходу будь-якою ціною - навіть без угоди - що завдасть Британії колосальних економічних збитків. Утім, напередодні він втратив більшість у парламенті.

Британські парламентарії ухвалили закон, що забороняє "жорстке" розлучення з ЄС

Нагадаємо, 23 червня 2016 року у Великій Британії відбувся референдум щодо виходу країни зі складу Європейського Союзу. "За" проголосувало 51,9% осіб, "проти" – 48,1%. За попередніми домовленостями,  процес виходу мав завершитися 29 березня. 21 березня 27 країн ЄС схвалили на саміті відтермінування Brexit на підставі двох можливих сценаріїв: до 12 квітня або до 22 травня.

Як відбувається вихід Великої Британії зі складу ЄС, дивіться в інтерактивній інфографіці. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції