Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ще одна європейська країна схвалила будівництво "Північного потоку-2"

Дозвіл на прокладання газогону очікують ще від двох країн.

Уряд Швеції погодив будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїх водах.

Про це заявив міністр підприємництва та інновацій Швеції Мікаель Дамберг, передає Інтерфакс.

За словами шведського уряду, держава не могла перешкоджати прокладанню трубопроводу в своїй винятковій економічній зоні. Ані національне, ані міжнародне право не дало уряду можливості відхилити заявку.

Таким чином, дозвіл на будівництво вже дали Німеччина, Фінляндія і Швеція. Схвалення ще очікується від Росії і Данії, яка наразі перевіряє політику безпеки.

Нагадаємо, 3 травня у місті Лубмін на півночі Німеччини почалися будівельні роботи з прокладання нитки газогону "Північний потік-2", який викликає чимало нарікань в Європі. Очікується, що до кінця 2019 року прокладуть 1200 кілометрів "труби", якою щорічно можна буде транспортувати близько 55 мільярдів кубометрів газу з Росії до Німеччини.

ВідеоСША попереджають про можливі санкції проти газогону "Північний потік-2"

Його Росія вже почала прокладати до Німеччини в обхід України - дном Балтійського моря. У Держдепі вважають – проект містить безпекові загрози, адже Росія зможе встановити у морі шпигунське обладнання. Окрім того, посилиться залежність Європи від російського газу. 

США попереджають про можливі санкції проти газогону "Північний потік-2"

Україна виступає проти будівництва газопроводу та висловлює занепокоєння через можливу втрату в майбутньому статусу транзитної держави російського газу до Європи. Також противниками "Північного потоку-2" є США, Польща та країни Балтії. Критики газопроводу є і в Німеччині, однак федеральний уряд здебільшого підтримує реалізацію проекту, зазначаючи, що він є приватною ініціативою. При цьому в Берліні наголошують на важливості того, щоб Україна й надалі здійснювала транзит російського газу до Європи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції