Щеплення БЦЖ, яке проводиться українцям з дитинства, почали застосовувати у боротьбі з коронавірусом

Щеплення БЦЖ, яке проводиться українцям з дитинства, почали застосовувати у боротьбі з коронавірусом

Фото: УНІАН

Медики припускають, що щеплення від туберкульозу може ослабити вплив хвороби на організм людини.

Низка країн почала проводити щеплення від туберкульозу БЦЖ у боротьбі з коронавірусом, бо вчені після досліджень припускають, що в країнах, де від проведення такої вакцинації не відмовились, хвороба має значно менше розповсюдження.

Дослідники з чотирьох країн перевіряють, чи може вакцина проти туберкульозу, всебічно активізувати імунну систему людини, дозволяючи їй краще боротися з коронавірусом і, можливо, взагалі запобігти його зараженню. Дослідження проводяться серед лікарів, медсестер і літніх людей, які схильні до вищого ризику зараження респіраторним захворюванням.

В Австралії почали експеримент на чотирьох тисячах медиків, яким вколять звичайну БЦЖ. Вакцині вже сто років, однак у розвинених країнах її використання припинили, бо туберкульозом там масово більше не хворіють. А сама вакцина мала низку запитань.

Експерти в соцмережах пишуть, що в країнах, де була масова вакцинація БЦЖ, захворюваність дуже мала. В СРСР її проводили, в Україні ж досі щеплюють більшість немовлят. Це одна з версій, чому на пострадянському просторі хворих менших, ніж в інших європейських країнах або в США.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація