Що науці відомо про віруси та яке місце серед них займає загадкова хвороба з Уханя – інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Віруси все ще маловивчені попри їхню убивчість.

Світ занепокоєний через новий коронавірус, який спалахнув у китайському Ухані. Точне джерело хвороби поки що невідоме, а вакцину проти нього ще не винайшли. Тим часом кількість інфікованих продовжує зростати.

Загалом віруси з усього різноманіття організмів на планеті досі найменш вивчені, попри те, що саме вони відповідальні за величезну кількість смертоносних хвороб. Учені навіть не дійшли згоди щодо того, живі вони чи ні.

Що наука все ж таки знає про них та наскільки загрозлива нова недуга з Уханю порівняно з іншими вірусами – дивіться в інфографіці ТСН.ua.

Що таке вірус, коронавірус з Уханя інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань.

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 137 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції