Що Путін знав про хіматаку у Сирії і коли він це знав? - Politico

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прикриваючи Асада і звинувачуючи Америку, російські лідери більше не мають можливості заперечувати свої гріхи.

Росія глибоко замішана в сирійської трагедії. Щоб зупинити Асада, необхідно протистояти Москві.

Про це пише Моллі Макк'ю у статті "Що знав Путін і коли він це знав?", опублікованій на сайті видання Politico.

Не встигли американські ракети "Томагавк" злетіти над Середземним морем в напрямку авіабази Ель-Шайрат у Сирії, як уже розлетілись спекуляції про те, як напад вплине на відлигу у відносинах між США і Росією, якої чекали після вступу Дональда Трампа в посаду. Чи це було першою ознакою того, що новий президент Америки готовий протистояти Путіну?

Можливо, найбільш важливим фактором у цьому рівнянні є Росія. Щоб зрозуміти відповідь Кремля на удари США і на хімічну атаку у Сирії, яка їм передувала, важливо усвідомити різку правду про Росію у Сирії.

США попередили російські війська про майбутні удари, тому що знали, що вони там. Знали, що росіяни перебували на авіабазі Шайрат, починаючи з листопада 2015 року. Ось чому прем'єр-міністр Дмитро Медведєв попередив, що цей удар "перебуває на межі бойових сутичок з Росією": американські війська бомбили базу, з якої, він знав, російські війська керували операціями.

У серпні 2015 року – задовго до оголошення Кремлем своєї нової сирійської кампанії – Росія підписала всеосяжну військову угоду з Асадом. Ця угода дала Москві віртуальний карт-бланш в Сирії, і змінила статус Сирії на щось подібне положенню Абхазії і Південної Осетії, а не суверенної держави, де розміщені російські війська.

Російські командири координують військову стратегію у Сирії і зіграли вирішальну роль у зміні ходу війни проти Асада. Російські сили координують всі аспекти сирійської авіації та авіаударів. Вони зміцнили інфраструктуру авіабази Шайрат, яка, імовірно, позбулася своїх запасів хімічної зброї в 2013 році. Без сумнівів, у процесі реконструкції елементів бази вони не могли не знати про наявність там хімічних боєприпасів.

За деякими даними, джерела в розвідці підтвердили, що на базі перебували російські військовослужбовці, коли боєприпаси хімічної зброї завантажували на сирійські винищувачі. Сили російської авіації, можливо, перебували над місцем події під час хімічної атаки, і російський дрон спостерігав за лікарнею, в якій лікували жертв атаки із застосуванням зарину безпосередньо перед бомбардуванням – можливо, щоб знищити докази атаки. Бомбардування лікарень стали частиною стратегії війни в Сирії.

Все це означає, що російські війська, певно, знали про напад із застосуванням зарину – так само, як вони знали про всі сирійські бочкові бомби та застосування хлору під час атак, вони були невід'ємно залучені до планування і реалізації стратегії, частиною якої були ці атаки. Вони повністю інтегровані в командну ієрархію сирійської кампанії.

ВідеоНаслідки хімічної атаки: чим Україні загрожує удар США по аеродрому Сирії

В Україні занадто довго США підігравали російському маріонетковому театру "маленьких зелених чоловічків" і "сепаратистських сил", коли було ясно, що на лінії фронту перебувають російські службовці люди і техніка.

Тепер американці повинні зіткнутися з подібною істиною – і наслідками – у Сирії. Сирійської армії більше немає. Є російські командири, сухопутні війська Ірану і Хезболли. Росія володіє набагато більшими технологічними можливостями, а також має досвід роботи з високоточними боєприпасами. Тому заповніть прогалини. Сирія – це російська війна.

Чому Асад або Путін так ризикують, здійснюючи таку хімічну атаку, або будь-яку іншу? Кремль і його генерали розуміють корисність страху, масштабної демографічної інженерії і перетворення міграції в зброю, а також користь дестабілізації регіону для досягнення конкретних результатів. Пам'ятайте: хаос часто є стратегією Кремля.

Російські війська були попереджені про майбутній відповідний удар. Їхні системи протиповітряної оборони A2AD могли захистити Шайрат від ракетних ударів. Але цього не сталося.

В той момент у чиновників в Кремлі була можливість, але вони також зробили свій вибір. Вони могли б перекласти відповідальність на Асада – сказати, що вони не знали про атаку, засудити її або, принаймні, сказати, що її потрібно розслідувати неупереджено і т. д.

Але вони цього не зробили. Замість цього Кремль складав історії про те, що Асад не винен, розпускав теорії змов про хімічні фабрики повстанців і "провокації". Фактично, вони пішли ще далі, міністерство закордонних справ припустило, що кожна хімічна атака під час сирійської війни була організована, щоб очорнити Асада.

Тому Кремль зробив свій вибір. Прикриваючи Асада і звинувачуючи Америку, російські лідери більше не мають можливості заперечувати свої гріхи. І ми повинні припинити робити це за них.

Правда полягає в тому, що Росія є співучасницею використання зарину щодо цивільного населення в Сирії. Але те, що Кремль попався, як не дивно, теж йде йому на користь. Путін розуміє, що ракетна атака Трампа може бути необхідним поворотом, необхідним йому, щоб уникнути наслідків своїх дій.

Вже зараз у Москві зникають надії на перезавантаження. Кремль все більше стурбований тим, що Трампа стримують розслідування та антиросійські настрої у суспільстві, і тим, що їхні зусилля по вирощуванню дружньої особи в Білому домі нічого не дадуть. Це означає, що у них є два варіанти: змусити свого опонента працювати старанніше заради угоди, або повернутися до історії про те, що Америка – "головний супротивник".

Кожен варіант – це перемога Путіна, і обидва стали можливі, завдяки удару.

Кремлівська машина спотворення реальності працює на повну потужність, викидаючи обурення і теорії про диверсії. США бомбили Сирію, щоб відвернути увагу від жертв серед цивільного населення в Іраку; удари були посланням Північній Кореї; Трамп намагався зупинити зниження рейтингів; США підтримує ІДІЛ; напад із застосуванням зарину був "провокацією", яка покликана змусити президента Трампа відмовитися від його м'якої позиції щодо тривалого правління Асада.

Але цього разу машина не зможе заглушити правду. Бомбардування у Сирії знову підтвердило, що США залишаються гравцем на Близькому Сході. Це була демонстрація американської сили.

Але одноразове бомбардування однієї з баз Асада не поставило США на позицію сили. Путін – фізично й ідеологічно – заповнює вакууми, залишені там США за часів адміністрації Обами. Без політики щодо Росії – не щодо Сирії або України, а самої Росії, і без реакції на Путіна, а для того, щоб визначити, що буде далі – держсекретар Рекс Тіллерсон збирається в Москву, щоб вести переговори з позиції слабкості.

Як я писав в січні, у Трампа є інструменти і можливості, щоб протистояти глобальному імперіалістичному заколоту Путіна, в тому числі на Близькому Сході, якщо він вирішить це зробити.

Сила вимагає стратегії. І настав час американцям знову розробити її щодо Росії, і численних воєн, які Кремль веде проти США та їхніх інтересів. Але для цього необхідно ігнорувати казки Кремля і прийняти правду про їхні дії.

ВідеоРосіяни ненавмисно опублікували докази причетності до хіматаки в Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції