У Латвії відмовилися від святкування 9 травня як Дня Перемоги

Сейм Латвії відхилив поправку до закону про святкові і пам'ятні дні, в якій було запропоновано відзначати 9 травня як День Перемоги військ антигітлерівської коаліції.

Латвійський сейм 65 голосами проти 23 відхилив поправки фракції "За права людини в єдиній Латвії" (ЗаПЛЄЛ) до закону про святкові і пам'ятні дні, в яких пропонувалося відзначати 9 травня як День Перемоги військ антигітлерівської коаліції.

Фракція ЗаПЛЄЛ також пропонувала 8 травня відзначати не як день пам'яті жертв Другої світової війни, а як день пам'яті жертв нацизму. На думку фракції, ті особи, які постраждали, воюючи на боці Гітлера, і без того не обділені увагою латвійської влади.

На честь свята Перемоги всі депутати фракції ЗаПЛЄЛ прийшли на засідання сейму з георгіївськими стрічками.

Нагадаємо, що 9 травня в День Перемоги на площі біля пам'ятника воїнам-визволителям у Ризі збираються десятки тисяч людей. Цей захід викликає невдоволення латиських радикальних організацій, які вважають 9 травня не Днем Перемоги, а початком так званої "радянської окупації". У Латвії 9 травня не є офіційно відзначається днем.

16 березня 2010р. латвійський суд дозволив хода легіонерів "Ваффен СС" (Waffen SS) та їх прихильників у Ризі. Правляча партія країни "Громадський союз" заявила, що легіонери не воювали на боці фашистської Німеччини, а боролися за незалежність республіки від СРСР.

Читайте також:

У львівському суді оскаржили героїзацію радянських воїнів

Янукович не поїде на парад 9 травня до Москви

Черновецький зжене на парад до Дня Перемоги 7000 школярів

У Криму будуть вивішувати радянські прапори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: