Сейм засудив вторгнення радянських військ у Польщу в 1939 році

Польський сейм назвав події у Катині геноцидом та засудив агресію радянських військ, що у 1939 році вторглися на територію країни.

Сейм Польщі прийняв на пленарному засіданні парламенту спеціальну резолюцію, що засуджує вторгнення Червоної Армії 17 вересня 1939 в Західну Україну та Західну Білорусь, які між світовими війнами входили до складу польської держави.

Документ був узгоджений на минулому тижні в ході консультацій з керівниками всіх фракцій парламенту спікером Сейму Броніславом Коморовським.

"17 вересня 1939 року війська СРСР без оголошення війни здійснили агресію проти Речі Посполитої, порушуючи її суверенітет і норми міжнародного права. Підставу для вторгнення Червоної Армії дав пакт Молотова - Ріббентропа, укладений 23 серпня 1939 року в Москві між СРСР та гітлерівською Німеччиною. Таким чином був проведений четвертий розділ Польщі. Польща стала жертвою двох тоталітарних режимів - нацизму і комунізму ", - йдеться в прийнятому документі.

У тексті резолюції наголошується, що "вторгнення Червоної Армії відкрило черговий трагічний розділ історії Польщі і всієї Центральної і Східної Європи".

"Польську долю розділили представники багатьох інших народів Центральної та Східної Європи. Суверенітет втратили Литва, Латвія і Естонія, нависла загроза над територіальною цілісністю і суверенітетом Фінляндії та Румунії. Архіпелаг ГУЛАГ поглинув сотні тисяч людських життів всіх народів цього регіону, в тому числі багатьох громадян СРСР. Організація системи, тривалість і масштаб явища надали цим злочинам, у тому числі Катинському злочину, ознаки геноциду ", - зазначається в резолюції.

У заключній частині документа зазначається, що Сейм Польщі "стоїть на позиції, що польсько-російського примирення вимагає поваги історичної правди".

"Її (правду) не можна замовчувати, нею не можна маніпулювати. Сейм Речі Посполитої засуджує всілякі спроби фальсифікації історії і звертається до всіх людей доброї волі в Російській Федерації із закликом про спільних, солідарних діях з оприлюднення і засудження злочинів часів сталінізму", - йдеться в резолюції .

Сейм Польщі прийняв резолюцію через акламацію без дебатів і голосування. Акламація - спрощений порядок прийняття рішення на основі реакції учасників, виражається у вигляді оплесків, вигуків, реплік безпосереднього виявлення своєї думки.

У момент прийняття резолюції в залі засідань Сейму на балконі перебували сім'ї поляків, розстріляних в Катині в 1940 році. Депутати вітали катинські сім'ї стоячи.

Спікер парламенту Броніслав Коморовський зазначив, що Сейм у прийнятій резолюції висловив "загальним голосом те, що думає, що відчуває".

Протягом п'яти останніх років парламент Польщі в резолюціях, що стосуються 17 вересня 1939, жодного разу не використовував слово "геноцид".

Нагадаємо, у серпні Інститут національної пам'яті Польщі представив нові дані, що стосуються кількості поляків, які загинули під час Другої світової війни. Раніше вважалося, що під час війни загинуло 6 мільйонів 28 тисяч громадян Польщі. За новими даними, кількість польських громадян польської, єврейської, білоруської, литовської, чеської та інших національностей, які загинули з 1939 по 1945 роки, становить від 5,6 до 5,8 мільйонів, 150 тисяч з них загинули від рук військовослужбовців радянських військ або каральних органів.

Читайте також:

Польща визнала, що їй пропонували похід проти СРСР

Польща хоче будувати стосунки з Росією на "хворобливій правді"

Польща оприлюднила нові дані про втрати у Другій світовій війні

Польща розсекретить архіви про Голодомор в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: