Секретні документи: Захід планував влаштувати переворот у Білорусі

Білоруські спецслужби розсекретили документи, в яких, зокрема, йде мова про намір протягом року після виборів змінити Конституцію Білорусі і заснувати парламентсько-президентську республіку.

Білоруські спецслужби розсекретили частину матеріалів, що стосуються подій, які відбулися в Мінську після президентських виборів в ніч на 20 грудня, з яких випливає, що західні країни планували зміну конституційного ладу Білорусі.

У п'ятницю, 14 січня, білоруська державна газета "Советская Белоруссия" опублікувала низку документів, пославшись на вказівку президента Білорусі Олександра Лукашенка.

За даними видання, у витягах з вилученого документа кампанії "Говори правду" Володимира Некляєва, який балотувався на посаду президента, йдеться про намір протягом року після виборів змінити Конституцію Білорусі і заснувати парламентсько-президентську республіку.

Видання уточнює, таким чином, білоруська опозиція мала намір підшукати для себе керованого лідера. Такою особою, нібито, став поет Володимир Некляєв, який тривалий час не брав участь у політичних процесах і не асоціюється у населення з образом радикального опозиціонера.

"Сьогодні правоохоронним органам достеменно відомі обставини зустрічі в одному з кафе Брюсселя, де співробітники іноземних розвідок М., К. і Ш. напучували керівника кампанії Говори правду, - цитує газета один з документів.

Як стверджується в статті, Некляєв тепер дуже шкодує про те, що дозволив себе використовувати в політичній кампанії.

У ще одному документі стверджується, що кампанію Говори правду планувалося використовувати як довгостроковий проект, орієнтований не на перемогу в президентських виборах, а на наступну зміну ситуації в країні і участь в парламентських виборах 2012 року. Тут же наводяться цитати європейських донорів кампанії Говори правду: "Завдання Некляєва після виборів - частково зайняти нішу Олександра Мілінкевича, при цьому не проводити з ним будь-яких переговорів"; "уникнення ситуації, при якій Некляєв стає єдиним кандидатом".

Також у статті йдеться і про фінансування заходом іншого опозиційного кандидата в президенти Андрія Саннікова. Зокрема, згадується загиблий за кілька місяців до виборів журналіст Олег Бебенін, якого знайшли повішеним на дачі під Мінськом.

За даними спецслужб Білорусі в опозиції з подачі європейських кураторів було кілька планів розвитку подій після оголошення результатів виборів.

"При цьому озвучувалися два можливі варіанти розвитку подій. Перший виходив з того, що на площі зберуться 100-150 тисяч, при яких насильницьке захоплення влади було найбільш реальне. Тому задовго до 19 грудня Будинок Уряду було обрано як основний об'єкт для захоплення опозицією. Другий план передбачав наявність на площі не більш ніж десяти тисяч осіб, що, на думку лідерів ГК ДП, дозволило б хоч якось себе показати і виправдати свою діяльність перед зарубіжними спонсорами", - уточнює видання.

В опублікованих документах також йдеться про те, що на збір підписів у донорів планувалося отримати близько 400 тисяч доларів, на агітаційну кампанію 600 тисяч доларів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що міністерство юстиції Білорусі звинуватило правозахисний Білоруський Гельсінський комітет (БГК) у спробах дискредитувати країну в очах Заходу за критику переслідування опозиції після президентських виборів.

Читайте також:

США: Лукашенко втратив шанс на зближення із Заходом

Європа покарає Лукашенка за опозиціонерів

Лукашенка офіційно оголосили президентом Білорусі

Опозиція документально підтвердила, що перемога Лукашенка - брехня (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: