Секретні фонди, спадок чи політика. Версії вбивства зведеного брата лідера КНДР

Кім Чон Нам отримав чималу суму у спадок від свого батька Кім Чен Іра, адже той переживав, що його старший син змушений жити за межами країни.

Зведеного брата лідера КНДР Кім Чон Нама могли вбити через конфлікт через секретні грошові фонди. Таку версію розглядає поліція, пише The Korea Times з посиланням на агентство Yonhap.

Повідомляється, що після страти його дядька Чан Сон Тхека Кім Чон Нам отримав доступ до секретних рахунків в Макао. Тоді лідер КНДР Кім Чен Ин нібито наказав своєму старшому братові повернутися в країну разом з грошима, що зберігаються в Макао, однак той відмовився.

Відмова нібито "сильно розлютила" Кім Чен Ина, і влада КНДР протягом декількох років погрожувала вбити Кім Чон Нама.

Також за даними джерела агентства, Кім Чон Нам отримав чималу суму у спадок від свого батька Кім Чен Іра, адже той переживав, що його старший син змушений жити за межами країни.

Також японська газета Jiji Press припустила, що зведеного брата лідера Північної Кореї могли вбити через політичні мотиви. Повідомляється, нібито Кім Чон Нама підозрювали у спробі створити уряд Північної Кореї у вигнанні.

Зазначимо, The Korea Times також повідомили, що у Північній Кореї люди не знають про вбивство Кім Чон Нама. Крім того, видання зазначає, що зведений брат лідера КНДР очікував, що рано чи пізно його молодший брат віддасть наказ його вбити.

Кім Чон Нам, брат лідера КНДР_2
Reuters

ХТО ТАКИЙ КІМ ЧОН НАМ?

Кім Чон Нам народився 1971 року. Його батьками були лідер КНДР протягом 1994-2011 років Кім Чен Ір та акторка Сон Хе Рім. Своєю чергою, батько Кім Чен Іра, Кім Ір Сен, не схвалював стосунки свого сина з акторкою, тому Кім Чен Ір намагався не афішувати його існування.

Через це Кім Чон Нам не ходив до школи, а навчався вдома та жив разом зі старшою сестрою своєї матері. Потім кілька років він жив та навчався у Швейцарії.

Протягом 1998-2001 року Кім Чон Нама вважали ймовірним спадкоємцем престолу КНДР, хоча офіційно про це ніде не згадувалося. Він обіймав низку високих партійних посад, керував розвитком IT в країні і в січні 2001 року супроводжував свого батька Кім Чен Іра під час візиту в Шанхай, де зустрічався з китайськими офіційними особами.

Кім Чон Нам, брат лідера КНДР_3
Reuters
Припускають, що в одній з цих будинків у Макао мешкав Кім Чон Нам

ЧОМУ ВІН НЕ ЖИВ У КНДР?

2001 року Кім Чон Нам спробував в'їхати до Японії за фальшивим домініканським паспортом під китайським псевдонімом Пан Сюн, що перекладається як "гладкий ведмідь". Його викрили на кордоні й депортували до Китаю, що викликало невдоволення у Північній Кореї.

До Японії Кім Чон Нам їхав разом з дружиною, чотирирічним сином та служницею. Сам Чон Нам стверджував, що поїздки в Японію інкогніто були вельми популярні серед еліти КНДР і що таку поїздку за фальшивим бразильським паспортом зробив одного разу сам Кім Чен Ин.

Однак через скандал тодішній лідер КНДР Кім Чен Ір скасував черговий візит в КНР, а стосунки між батьком і сином погіршилися. Від того часу Кім Чон Нам переважно жив у Китаї, в Шанхаї, не відвідуючи КНДР. Пізніше він переїхав до Макао.

Так, за деякими даними, 2009 року Кім Чен Ин планував його ліквідацію, однак відмовився від плану через тиск з боку офіційного Пекіна.

Сам Кім Чон Нам побоювався за своє життя і передбачав, що рано чи пізно його молодший брат спробує його ліквідувати, однак, як передає The Korean News, він не був параноїком.

У Макао Кім виховував сина і дочку. Вважається, що мати дітей та донька мешкають у колишньому португальському анклаві.

Нагадаємо, 14 лютого стало відомо про вбивство брата президента КНДР. 45-річний зведений брат лідера Північної Кореї був убитий в аеропорті Малайзії.

Кабельний телеканал Chosun повідомляв, що Кім Чон Нам був убитий в результаті атаки двох невідомих жінок. Вони нібито використовували "отруєні голки", а потім втекли. Водночас у Малайзії затримали вже трьох підозрюваних у зв'язку з убивством.

ВідеоПравоохоронці затримали вже трьох підозрюваних у вбивстві Кім Чен Нама

Залиште свій коментар

Вибір редакції