Секретні матеріали: НАТО програє війну в Афганістані

Витік понад 90 тисяч секретних американських документів, присвячених афганському конфлікту, став матеріалом для серії заміток у виданнях, які отримали доступ до цієї інформації.

Сили коаліції програють війну в Афганістані, військові вбивають сотні мирних жителів і інформація про це не стає надбанням громадськості, число нападів з боку талібів збільшується, а командувачі силами НАТО побоюються, що Пакистан і Іран підтримують нестабільність в регіоні. Про це йдеться в секретних матеріалах, які опублікували деякі ЗМІ на Заході.

Витік понад 90 тисяч секретних американських документів, присвячених афганському конфлікту, став матеріалом для серії заміток у виданнях, які отримали доступ до цієї інформації, - британській газеті Guardian, американській New York Times і німецькій Der Spiegel.

У звітах і розвідданих розповідається, зокрема, про вбивство мирних жителів коаліційними військами, про збільшення кількості нападів з боку талібів і про підозри у тому, що бойовиків спонсорують сусіди Афганістану - Пакистан та Іран.

Документи, отримані спеціалізуються на витоках сайтом Wikileaks, містять хроніку військових дій за останні шість років, протягом яких загинули більш як тисяча американських військових і понад 320 британців.

Американська адміністрація "рішуче засуджує" розкриття секретної інформації про дії коаліційних сил в Афганістані і даних розвідки, заявив радник з національної безпеки при президенті США Джеймс Джонс.

Як повідомляється в офіційній заяві, це може "піддати ризику життя американців і партнерів країни, а також поставити під загрозу національну безпеку".

Зі слів Джонса, сайт Wikileaks, який стоїть за витоками, не зв'язався з урядом США з приводу отриманих ним документів - в адміністрації дізналися про плани опублікувати їх від ЗМІ.

Нагадаємо, приводом для початку операції США та їх союзників в Афганістані став теракт, вчинений бойовиками Аль-Каїди 11 вересня 2001 в Нью-Йорку, коли за допомогою двох захоплених терористами пасажирських літаків були зруйновані башти Всесвітнього торгового центру.

Читайте також:

У Кабулі відкрилася Міжнародна конференція щодо Афганістану

Через обстріл Кабульського аеропорту літак з генсеком ООН не зміг приземлитися

США хочуть уточнити ціль війни в Афганістані

Залиште свій коментар