Секретні щоденники лікаря Черчилля засвідчили, що політик проводив ночі, напиваючись

Оприлюднено секретні документи: британський прем'єр, відкладавши убік усі свої державні справи, "проводив півночі, напиваючись і обкурюючись". Найчастіше він лягав спати о 3, 4 і навіть о 5 годині ранку.

Ореол героїчної постаті найвідомішого британського політика сучасної історії - Уїнстона Черчілля - трохи потьмяніє після публікації конфіденційних щоденників його особистого лікаря лорда Морен. Черчилль проводив ночі з алкоголем і був у поганому психологічному стані.

Зберігалися ці записи останні 60 років під грифом "цілком таємно", і нарешті опубліковані по закінченню терміну давності.

Як виявилося, психологічний і фізичний стан Черчілля в ході Другої світової війни, коли він перебував на посаді глави британського уряду, швидко погіршувався.

Записи Морен, який був протягом 25 років особистим лікарем Черчилля, показують, що прем'єр був у гіршому стані, ніж це раніше вважалося.

Двічі (у грудні 1941 року і знову в грудні, але вже 1943 року) Черчилль переніс у своїй резиденції на Уайт-холі серцеві напади. "Характер Черчилля погіршується, він не хоче чути ніякої критики, падає і його працездатність", - пише Морен.

"Мій пацієнт страждав перевтомою і знаходився в стані постійного стресу", - зазначає лікар. Ще гірше вів себе прем'єр, коли відкладав убік усі свої державні справи. Тоді, пише лікар, Черчилль "проводив півночі, напиваючись і обкурюючись". Найчастіше він лягав спати о 3, 4 і навіть о 5 годині ранку.

На основі записів особистого лікаря Черчилля британські історики роблять зараз висновок, що погана фізична форма не дозволила йому в необхідній мірі протистояти радянському лідеру Йосипу Сталіну, коли вирішувалися питання повоєнного облаштування Європи.

"Більш спокійний і зібраний політик не так легко піддався б на хитромудрі кроки Сталіна", - зазначив спеціаліст по Другій світовій війні, професор Абердинського університету Томас Вебер.

Сам Черчилль ще за життя про цю свою пристрасть висловився з властивим йому гумором: "Я взяв від алкоголю більше, ніж він забрав у мене".

Нагадаємо, у вересні 2010 року у книзі "Таємна вечеря Черчілля" американська письменниця звинуватила прем'єр-міністра Великобританії в причетності до голоду в Індії в роки ДСВ.

Читайте також:

Черчілля звинуватили в причетності до мільйонів голодних смертей

У Парижі спаплюжили пам’ятник Черчіллю

Під час війни Черчилль наказав засекретити зустріч пілотів з НЛО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: