Секс-скандал навколо Вайнштейна: продюсера викрив син Вуді Аллена, а канал NBC зловили на спробі "зам'яти" історію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Історія про те, як народжувався нашумілий матеріал про секс-скандал у Голлівуді.

Історія звинувачень продюсера Гарві Вайнштейна у сексуальному насильстві здійняла справжній ураган як у ЗМІ, так і у суспільстві. Скандал вже тиждень обговорює увесь Голлівуд. Дружина кінопродюсера висловила бажання піти від нього, а зірки і політики розділились на тих, хто різко засуджує продюсера, і тих, хто підтримує його у цій ситуації.

Історію почав розслідувати репортер NBC News (підрозділу американської телерадіомовної мережі NBC, – ред.) Ронан Ферроу. Але після місяців опозиції у компанії, він зрештою віддав матеріали The New Yorker, після публікації якого і розгорнувся скандал.

ТСН.ua публікує переклад великого матеріалу HuffPost How Top NBC Executives Quashed The Bombshell Harvey Weinstein Story ("Як вище керівництво NBC зам'яло приголомшливу історію Гарві Вайнштейна") про нашумілий скандал з відомим продюсером Гарві Вайнштейном.

У середині серпня Ронан Ферроу, кореспондент NBC News, зафільмував інтерв'ю з жінкою, яка хотіла з'явитися на камері анонімно, щоб видно було лиш її силует, і сказати, що Гарві Вайнштейн зґвалтував її, за словами чотирьох людей, добре обізнаних з ситуацією. Це був ключовий момент у складному, багаторічному процесі репортажу про історію, яка терзала покоління медіа і голлівудських журналістів.

У Ферроу вже було багато матеріалу. У березні він отримав компроментувальний і дуже бажаний аудіозапис, у якому Вайнштейн визнає, що він мацав італійську модель. Він мав інтерв'ю з колишніми керівниками та асистентами, які тісно співпрацювали з Вайнштейном, і розповіли про культуру жорстокого поводження і випадки скоєного ним насильства. І тепер у нього (у Ферроу – ред.) був хтось готовий на камеру звинуватити Вайнштейна у зґвалтуванні.

Але тоді Ферроу потрапив у клешні вказівок NBC News. Керівники NBC News повідомили йому, що матеріалу з чотирьох джерел не достатньо, щоб висвітлювати історію Вайнштейна, і йому сказали припинити роботу над цим матеріалом. NBC намагалося також покласти край інтерв'ю з жінкою, яка звинувачувала Вайнштейна у зґвалтуванні. Мережа наполягала на тому, щоб він не використовував команду NBC News для інтерв’ю, і також не згадував про свою приналежність до NBC News. Завершилося тим, що Ронан Ферроу заплатив з власної кишені знімальній групі, щоб зняти інтерв'ю.

ВідеоВідомого голлівудського продюсера звинуватили в сексуальних домаганнях популярні акторки

Як проект для NBC News, історія Ферроу була фактично мертва. Пізніше того ж місяця він отримав дозвіл передати цей репортаж іншої інформаційній організації. У результаті історія, яку у вівторок опубліковав The New Yorker, стала блокбастером: кілька жінок звинуватили Вайнштейна у зґвалтуванні та інших сексуальних злочинах, а на записі Вайнштейн визнавав сексуальне насильство.

У середу в мерії президент NBC News Ноа Оппенгайм сказав: "Ідея того, що ми намагаємося виправдати впливову людину, глибоко образлива для усіх нас. Ми довго займалися цією справою, але зрештою не були тими, хто оприлюднив її".

Потім він пригніченим тоном припустив, що ітерація історії мережею NBC померла від природних причин. "Ми досягли певної точки протягом літа, коли ми, як організація, не відчували, що у нас є усі елементи, потрібні для виходу в ефір", - сказав він.

Проте, інтерв'ю з 12 людьми всередині і поза NBC News, які безпосередньо знають про історію репортажу Ферроу, припускають іншу причину смерті. Усі джерела, які спілкувалися з HuffPost, просили не називати їх або тому, що вони не були уповноважені говорити зі ЗМІ про цю історію або тому, що боялися розплати з боку керівників NBC News. Ці джерела докладно розповіли про багаторічну боротьбу у новинах NBC, у ході якої Оппенгайм і інші керівники навмисно сповільнювали розвиток історії Ферроу, калічивши її своїми сумнівами і не бажанням приймати рішення.

Зрештою, здавалося, що справа набуває особистого тону, і стало важко сказати, де закінчувалися спроби команди Вайнштейна дискредитувати цю історію, і починалася терплячість редакції NBC News. Згідно з численними джерелами всередині і поза NBC News, які працювали над неоприлюдненою історією, Оппенгайм ставився до Ферроу так, як адвокати Вайнштейна сказали у скарзі до NBC: у Ферроу виник конфлікт інтересів, оскільки Вайнштейн допоміг відродити кар'єру батька Ферроу, режисера Вуді Аллена, з яким той не ладнає. Представники Вайнштейна пізніше використали подібну лінію атаки, коли історія перейшла до The New Yorker. Журнал, відомий своїми суворими процедурами перевірки, конфлікту інтересів не побачив.

Заява Оппенгайма і коментарі, якими NBC News поділилися з репортерами, розбігається зі свідченнями людей, які працювали над історією у NBC News та деінде, за словами кількох людей, добре обізнаних з цією історією.

Жертви Гарві Вайнштейна у інфографіці

Фарроу, який почав готувати репортаж у січні і до кінця липня встиг опитати мінімум 8 жінок, записати частину інтерв’ю, двічі було сказано, що історія була "репортажною", тобто вона пройшла сувору перевірку фактів і легальності, за інформацією чотирьох людей, добре обізнаних з цією історією. Окремому журналісту-розслідувачу NBC також було запропоновано повторно подати свою роботу, і у рецензії на неї не було ніяких тривожних знаків, сказали ці люди.

Кореспонденту вдалося зробити перший переворот у своєму репортажі у січні: він записав на камеру інтерв’ю з акторкою Роуз Макгавен, у ході якого вона звинуватила Вайнштейна у сексуальному нападі на неї, коли їй було 23. Як повідомила The Times, 1997 року Макгавен вимагала 100 тисяч доларів компенсації за сексуальне насильство з боку Вайнштейна. Проте, Макгавен скасувала свій дозвіл використовувати запис компанією NBC News після того, як отримала юридичні погрози від Вайнштейна.

У березні Ферроу отримав аудіо, у якому Вайнштейн визнає сексуальні напади на італійську модель Амра Баттілана Гутьєррез. Аудіо було записано наступного дня після того, як Гутьєррез вирушила до відділку поліції штату Нью-Йорк і повідомила офіцерам, що Вайнштейн мацав її за груди і намагався покласти руку їй під спідницю.

Відділ поліції штату Нью-Йорк прикріпив до Гутьєррез спеціальне обладнання, і вона записала свою бесіду з Вайнштейном у готелі Tribeca Grand у Нью-Йорку.

На записі чути, як Вайнштейн вимагає, щоб Гутьєррез приєдналася до нього у його готельному номері, а у кінці напруженої розмови він зізнається у сексуальному насильстві щодо неї. Коли Гутьєррез запитала Вайнштейна, чому він мацав її груди за день до цього, він відповів: "О, будь ласка, вибач, просто заходь", і "Я звик до цього. Давай. Будь ласка".

Гутьєррез запитала: "Ти звик до цього?"

"Так, – сказав Вайнштейн, і додав: Я більше не буду робити цього".

Протягом двох років журналісти з численних видань намагалися отримати такий убивчий запис. Для багатьох запис сам по собі був би хорошою новиною. І навіть якщо мережа вважала її не придатною для телебачення, NBC News могли б опублікувати в Інтернеті історію, яку досліджували Ферроу та Річ МакХаг, продюсер досліджень NBC News. Своєю чергою, Ферроу, як казали, прагнув оприлюднити частину репортажу у сподіванні, що це порве дамбу [мовчання, - ред.], і виникнуть інші джерела.

До квітня у NBC News були два великі козирі у кишені: записане інтерв'ю з МакҐавен і вибуховий запис Вайнштейна, який визнав сексуальне насильство. Але кілька керівників і продюсерів NBC News казали Ферроу, що звітів та інтерв'ю, які він провів, було недостатньо для телепередачі. Згідно з чотирма джерелами, Ферроу і МакХаг також підготували величеньку текстову розповідь для веб-сайту NBC News, але Ферроу повідомили, що її не опублікують.

До липня у Ферроу була готова справжня бомба – розповідь про Вайнштейна, яка включала фільмовані інтерв'ю з обвинувачками та інтерв'ю з чотирма колишніми керівниками Miramax and Weinstein Co жіночої та чоловічої статі.

На цьому етапі Ферроу і МакХаг були готові йти далі з цією історією, але керівники NBC сказали, що вона повинна піти на затвердження голові NBC News Енді Лек, і що історію також розгляне Стів Берк, виконавчий віце-президент компанії Comcast, президент і головний виконавчий директор NBCUniversal, що було надзвичайно незвичним рівнем детального вивчення, за інформацією трьох співробітників NBC News, які ніколи не чули про необхідність перегляду історії офісом Берка.

У серпні, згідно з чотирма джерелами, знайомими з розмовами, мережа неодноразово повідомляла Ферроу, що він не має достатньо матеріалів, щоб вийти в ефір, а також повинен припинити репортаж про Вайнштейна, що ставило його у незручне становище.

Одним із людей, інтерв'ю  з якими Ферроу зафільмував, був ветеран медіа – репортер Кен Аулетта. Раніше у своїй кар'єрі Аулетта намагався розбити історію хижацтва Вайнштейна. Згідно з двома джерелами, знайомими з інтерв'ю, і, як повідомляється у дещо іншій формі Ллойдом Грувом з the Daily Beast, Аулетта після перегляду репортажу Ферроу, казав щось на зразок: "Якщо NBC News замовчує ці свідчення, які Ронан має, це пляма на репутації організації і величезний скандал".

Ферроу зрештою звернувся зі своїм репортажем до The New Yorker, який опублікував цей блокбастерський матеріал у понеділок після того, як його додатково перевірили відповідальні редактори.

"Ронан Ферроу, який приїхав до нас близько двох місяців тому, мав дуже серйозні репортажі, які вже були готові, – заявив Девід Ремнік, головний редактор The New Yorker. – Після надзвичайно напруженої роботи разом з багатьма моїми колегами тут, у The New Yorker, він поглибив матеріал і зробив його готовим до публікації. І це є прикладом великого журналістського розслідування".

На перший погляд, NBC не дбали і про випуски новин про Вайнштейна іншими новинними компаніями. Минулого четверга, коли The New York Times зробив першу публікацію історії тривалих сексуальних домагань Вайнштейна, і CBS, і ABC транслювали історію Вайнштейна у своїх вечірніх випусках. Але NBC явно був відсутнім серед своїх конкурентів і не пустив в ефір цю історію у NBC Nightly News того вечора, незважаючи на те, що мав сім годин для її підготовки до вечірнього випуску (The Times опублікували статтю о 11:00 за літнім східним часом).

Деякі джерела NBC повідомили, що трансляція була забита останніми новинами, у тому числі містила повідомлення про наслідки стрільби у Лас-Вегасі і доповіді NBC News про те, що держсекретар Рекс Тіллерсон назвав президента Дональда Трампа "ідіотом". Але у трансляції також знайшовся час для сексистських коментарів гравця NFL Кема Ньютона щодо репортера-жінки, а також для номінантів Залу слави Рок-н-Ролу.

Як повідомили HuffPost два джерела, знайомі з продюсуванням, Оппенгайм остаточно вирішив не включати в трансляцію історію Вайнштейна, розповідаючи співробітникам, що Вайнштейн не є національно впізнаваною фігурою. У ті вихідні, коли виконавчий продюсер Saturday Night Live Лорн Міхаельс піддали критиці за те, що він не включив жодних жартів про Вайнштайна, він сказав The Daily Mail, що "це стосується Нью-Йорка", що передбачає теж щось подібне. Інсайдери NBC повідомили HuffPost, що це змусило деяких працівників замислитися, чи це є внутрішньою домовленістю, яку керівники NBC використовували, щоб виправдати відсутність висвітлення цієї історії.

Наступного ранку NBC знову перевершили конкуренти, коли Good Morning America телеканалу ​​ABC запустив сюжет тривалістю 10 хвилин, а This Morning телеканалу CBS – п'ятихвилинний. У шоу Today телеканалу NBC ведучий Крейг Мелвін просто прочитав з телесуфлера частину історії, яка значною мірою включала заперечення Вайнштейна, на відміну від детальних звинувачень, опублікованих у The Times.

Новина про те, що у NBC був запис зізнання Вайнштейна у сексуальному насильстві, приголомшила і засмутила співробітників NBC News, які у розмові з HuffPost заявили, що настрій в редакції став похмурим через втрачену можливість розкрити велику історію.

Це перегукується зі словами кількох людей, які іншим разом сказали HuffPost, що NBC втратив шанс оприлюднити історію, у якій брала участь людина, яка зізналася у ймовірному сексуальному проступку.

У жовтні 2016 року попри те, що NBC News мав вже сумнозвісну стрічку "Доступ у Голлівуд", у якій Трамп каже, що любить хапати жінок за інтимне місце, зрештою ці кадри опублікував The Washington Post.

ВідеоКар'єру одного з найвідоміших продюсерів Голівуду поховав секс-скандал

Залиште свій коментар

Вибір редакції