Сенат Франції схвалив пенсійну реформу Саркозі

Сенат проголосував за пенсійну реформу, проти якої по всій Франції проходять страйки та маніфестації. Реформу підтримали 177 сенаторів, проти - 153.

Сенат Франції після трьох тижнів дебатів проголосував за пенсійну реформу, маніфестації та страйки проти якої проходять по всій країні.

Про це оголосив віце-спікер верхньої палати французького парламенту Бернар Фрімен.

Реформу підтримали 177 сенаторів, проти - 153. Всього в голосуванні брало участь 330 сенаторів.

Тепер два варіанти проекту реформи, які підтримали Національні збори (нижня палата парламенту) і Сенат, повинна звести воєдино міжпарламентська комісія. Вона почне засідати в понеділок, 25 жовтня. Остаточне голосування обидві палати можуть провести вже 26 і 27 жовтня.

Дебати в Сенаті тривали близько 140 годин і стали найбільш тривалими з 1986 року, коли обговорювався проект приватизації телеканалу TF1.

Уряд твердо має намір провести реформу, щоб заощадити на пенсіях - зараз 10% пенсій виплачується у борг.

Французи виходять на пенсію в 60 років, якщо вони платили пенсійні відрахування протягом 40,5 року, і в 65 років, якщо платили відрахування менше цього терміну. Уряд планує підвищити планку, відповідно, до 62 і 67 років. Крім того, необхідний термін виплати відрахувань до 2018 року складе 42 роки.

Проект реформи викликав хвилю протестів по всій країні. З 12 жовтня в деяких галузях почався безстроковий страйк. У країні не працюють нафтопереробні заводи, нафтовики захоплюють склади з пальним, на 20% заправних станцій країни немає палива.

У містах країни щодня проходять маніфестації, в яких активно бере участь молодь. З демонстрантами змішуються погромники, і акції протесту часто виливаються у заворушення. З 12 жовтня по всій країні були затримані близько 2,2 тисячі людей.

Останній національний страйк пройшов 19 жовтня - профспілки хотіли провести його за день до голосування в Сенаті. Проте опозиція робила все, щоб затягнути голосування, і сенатори були змушені щодня засідати до глибокої ночі.

У результаті уряд скористався своїм конституційним правом і зажадав від Сенату проголосувати в найкоротші терміни.

Тим не менш, опозиція не має наміру відступати. Вона призначила дві нові дати для національних акцій протесту: 28 жовтня та 6 листопада. Національна спілка студентів Франції (UNEF) закликала молодь влаштувати маніфестації під час осінніх канікул, 26 жовтня.

Читайте також:

Французькі жандарми розблокували один з нафтозаводів: є поранені

Профспілки Франції проведуть чергові загальнонаціональні акції протесту

У Парижі заблокували вхід у головний термінал аеропорту Руассі

Влада Франції кинула на демонстрантів спецназ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: