Сенат США майже одноголосно проголосував за розширення санкцій проти Росії

Документ заборонить Трампу пом'якшувати або скасовувати санкції.

Сенат США у середу, 14 червня, проголосував за введення санкції проти Росії у відповідь на спроби цієї країни втручатися і впливати на вибори 2016 року.

Про це повідомляє The Washington Post.

Законопроект підтримали 97 сенаторів, двоє сенаторів від Республіканської партії були проти. Поправки були внесенні у законопроект щодо санкцій проти Ірану, за наполяганням демократів туди ж внесли і антиросійські санкції.

Документ передбачає, що президент Дональд Трамп не зможе пом'якшувати, призупиняти чи скасовувати чинні санкції проти Росії без узгодження із Конгресом.

Законопроект накладає санкції на Росію через низку проступків: вторгнення в Україну, підтримку режиму Башара Асада у Сирії, кібератаки на Демократичну партію США.

Поправка включає в себе нові санкції щодо "ключових секторів російської економіки", за даними Комітету із закордонних справ Сенату, в тому числі гірничодобувної, металургійної, судноплавства і залізничної. Санкції будуть також спрямовані на "корумпованих" російських посадовців, які порушують права людини або відповідають за постачання зброї Башару Асаду.

Тепер законопроект має підтримати Палата представників Конгресу США, а після цього його має підписати Дональд Трамп. Якщо президент накладе вето на закон, конгресмени впевнені, що знайдуть голоси, щоб його подолати.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в перші тижні роботи адміністрація президента Дональда Трампа збиралася втілити в життя проект нормалізації відносин з Росією, зокрема, зняти санкції. Ці зусилля стривожили деяких чиновників Держдепу, які відразу ж почали лобіювати серед лідерів Конгресу якнайшвидше прийняття закону, який би заблокував скасування обмежувальних заходів.

Залиште свій коментар