Сенат США назвав Росію окупантом і закликав Обаму озброїти Грузію

Сенатори закликали Обаму "закінчити гру в перезавантаження з Росією" і відновити продаж грузинам зброї.

Група американських сенаторів підготувала проект резолюції на підтримку територіальної цілісності Грузії. У документі Абхазія і Південна Осетія визнаються "окупованими РФ" територіями. У Вашингтоні вже звучать заклики почати поставляти в Тбілісі американську зброю.

Так, американський сенатор Джон Маккейн закликав президента Барака Обаму "закінчити гру в перезавантаження з Росією" і відновити продаж грузинам зброї.

"Політика нашого уряду полягає в тому, що ми підтримуємо вступ Грузії в НАТО. І ось вже два роки, беручи до уваги позицію Росії, продаж оборонних озброєнь у Грузію до цих пір не затверджено. Це має змінитися, - вважає Маккейн. - Як мінімум ми повинні забезпечити Грузію радарами та іншими засобами для зміцнення її обороноздатності ".

Заява Маккейна було зроблено після того, як Москва розмістила реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) "Смерч" в Цхінвалі.

Тим часом проект резолюції американських сенаторів містить заклик до Росії виконати зобов'язання, що випливають з угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, і вивести війська з грузинських територій, а також "дозволити вимушено переміщеним особам і міжнародним спостережницьким місіям повернутися в Абхазію і Південну Осетію" .

Тбілісі розцінив проект резолюції як "тверду і безкомпромісну підтримку територіальної цілісності країни", тут заговорили про те, що після США схожі документи можуть прийняти інші провідні країни, що призведе до посилення міжнародного тиску на Росію і до відкликання Москвою визнання суверенітетів колишніх грузинських автономій.

Читайте також:

Саакашвілі заявив, що Росія довела Абхазію до абразії

WikiLeaks: Росія задовго до війни вела в Грузії таємну гру

Саакашвілі дав слово не воювати з Росією

Росія вирішила подарувати Грузії село

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: