Сенат США не підтримав план закриття в’язниці Гуантанамо

Сенатори вважають, що план по закриттю тюрми, де досі утримуються 240 підозрюваних у тероризмі, потребує поліпшення. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сенат США не підтримав план президента Барака Обами по закриттю американської тюрми Гуантанамо на Кубі.

Таким чином, сенат приєднався до рішення палати представників, яка зменшила витрати згідно із законом про військові асигнування, в рамках якого планувалося виділити на закриття тюрми 80 мільйонів доларів.

І демократи, і республіканці вважають, що план по закриттю тюрми, де до цих пір утримуються 240 підозрюваних у терористичній діяльності, потребує поліпшення.

Раніше президент Обама обіцяв, що вимагатиме закриття Гуантанамо до січня 2010 року.

Лідери демократичної більшості в сенаті заявили, що вони повернуться до розгляду цього питання після того, як Білий дім надасть докладніші плани. Ця затримка є швидше технічною проблемою, ніж політичною поразкою адміністрації.

План по закриттю центру в Гуантанамо було оприлюднено в перші дні президентства Обами, проте з тих пір чимало демократів почали усвідомлювати ті політичні наслідки, з якими вони зіткнуться в разі передачі ув’язнених, в руки місцевої влади в тих виборчих округах, які вони представляють.

Вони вважають, що підтримка такого погано продуманого плану тільки дасть привід для нових нападок республіканців на президента.

Вже не вперше президент потрапляє в складне політичне становище, намагаючись поєднати свої передвиборчі обіцянки і міркування національної безпеки.

Він засуджував систему військових трибуналів, введених при президенті Буші для розгляду справ таких ув’язнених, заявляючи, що США вступають в нову еру пошани прав людини.

Проте недавно президент був вимушений відновити проведення таких процесів для деяких з ув’язнених.

Оголошуючи про нові заходи по захисту прав підсудних, Обама в той же час заявив, що підтримує продовження військових судів.

Нові заходи включають заборону на використання свідчень, отриманих в результаті вживання силових методів допиту, обмеження на використання непрямих свідоцтв і ширші можливості для запрошення власних адвокатів.

Читайте також:

Для в'язнів Гуантанамо підготували порожню тюрму в Монтані

В’язень Гуантанамо зателефонував на "Аль-Джазіру"

Лікарі Червоного Хреста допомагали ЦРУ катувати ув'язнених

Людина Буша: більшість в'язнів Гуантанамо невинні

ВідеоГуантанамо поки не закриють

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: