Сенат США підтримає план Обами з порятунку економіки

На оздоровлення американської економіки сенатори готові виділити 780 мільярдів доларів. План Обами урізали.

Американські сенатори домовилися про ухвалення в урізаному вигляді пакету термінових заходів, запропонованих адміністрацією президента Барака Обами для оздоровлення економіки країни.

Провідні сенатори від Демократичної партії заявляють, що Сенат підтримає план допомоги економіці в розмірі 780 мільярдів доларів замість більш, ніж 800, яких вимагав президент. До таких поступок демократи вдалися, щоб отримати допомогу республіканців при голосуванні.

Раніше Обама висловлював невдоволення затримкою в процесі ухвалення законопроекту. Президент зазначив, що криза поглиблюється і потребує термінового втручання.

Заяви Обами збіглися за часом із публікацією показників по безробіттю, згідно з якими в січні роботу втратили близько 600 тисяч американців. Цей показник найгірший за останні 35 років.

Тепер деякі демократи зазначають, що голосування має відбутися цими вихідними. "Ми зробимо це. Якщо не сьогодні, то в наступні дні", - заявив лідер сенатської більшості Гарі Рейд.

"Американський народ хоче, щоб всі ми діяли разом. Вони не хочуть, щоб в умовах серйозної кризи, яка уразила нашу країну, нас розділяла прихильність до різних партійних ліній", - зазначила сенатор-республіканець С'юзан Коллінс, яка готова проголосувати за законопроект.

План з допомоги економіці є першою великою законодавчою ініціативою президента Обами. За словами сенатора-демократа Джона Керрі, план на 42% складається зі скорочення податків і на 58% - із додаткових державних витрат.

Інші деталі скороченого пакету поки до кінця не зрозумілі. Втім, документ, як і раніше, передбачає кредитування податків для покупців житла і автомобілів.

Зараз для того, щоб ухвалити план Обами, демократам потрібні голоси двох республіканців. Адже, не дивлячись на те, що демократи мають у Сенаті більшість у співвідношенні 58 до 41, для ухвалення документа їм потрібно 60 голосів. Адже закон призведе до зростання бюджетного дефіциту в Сполучених Штатах.

За словами голови фінансового комітету Сенату Макса Бокуса, принаймні три або чотири республіканці проголосують за проект.

В той же час, Обама називає затягування процесу голосування по його плану "безвідповідальною і такою, яку не можна вибачити". Президент хоче, щоб документ ухвалили до 16 лютого.

У п'ятницю Обама представив нову групу своїх економічних радників на чолі з колишнім керівником Федеральної резервної системи США Полом Волкером. Цю групу Обама зібрав, за його словами, "щоб переконатися в тому, що жодна пропозиція по кризі не мине непоміченою, і ми зможемо повернути людям роботу, а нашій економіці - динаміку".

Нагадаємо, Палата представників Конгресу США схвалила економічний план Обами 28 січня.

На реалізацію заходів із порятунку американської економіки тоді було виділено 819 мільярдів доларів. Спочатку демократи пропонували виділити на порятунок економіки 825 мільярдів доларів.

Сума була переглянута бюджетним управлінням Конгресу. Законопроект схвалили, не дивлячись на незгоду конгресменів-республіканців. Це голосування вважається першою серйозною перемогою президента Барака Обами.

Читайте також:

Конгрес США схвалив економічний план Обами

Порятунок економіки США коштуватиме 825 мільярдів доларів

Обама звернеться до конгресу США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: