Сенат США скасував частину санкцій проти Куби

Американські сенатори підтримали законопроект, який знімає обмеження на продаж Кубі продуктів та ліків, а також дозволяє поїздки на острів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сенат США проголосував за скасування санкцій проти Куби, введених адміністрацією Джорджа Буша в 2004 році.

Законопроект знімає обмеження на продаж Кубі продуктів харчування і медичних препаратів, а також полегшує громадянам США поїздки на острів. Крім того, американці кубинського походження зможуть тепер відправляти більше грошей родичам, що залишилися на батьківщині.

У лютому цього року послаблення блокади Куби підтримали члени палати представників Конгресу США.

Цікаво, що двоє американських сенаторів кубинського походження спочатку виступали проти скасування цих обмежень. Вони змінили свою позицію після того, як президент Барак Обама запевнив їх, що ці заходи не означають скасування економічної блокади Куби.

Як і попередні президенти США, Обама заявив, що розгляне можливість відміни цієї блокади тільки після того, як кубинський уряд зробить певні кроки на шляху до демократії, зокрема, проведе демократичні вибори.

Економічна блокада Куби Сполученими Штатами триває вже 47 років. З 1981 року Генеральна асамблея ООН щорічно звертається до США з вимогою зняти санкції, проте досі Вашингтон ігнорував ці звернення. У червні 2008 року голови МЗС країн-членів Євросоюзу ухвалили рішення скасувати економічні обмеження, введені проти Куби в 2003 році.

Читайте також:

Уго Чавес: кубинці плачуть. Фідель Кастро гуляє по Гавані

США продовжили дію штрафних санкцій проти Зімбабве

Росія надавала Кубі кредитів на 300 мільйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: