Сенат США ухвалив резолюцію, в якій очікують вільних виборів до ВР, засуджують агресію РФ і будівництво "Північного потоку-2"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Американські сенатори висловили підтримку Україні.

Сенат США одностайним рішенням ухвалив резолюцію, присвячену 5-й річниці Революції гідності та пам'яті Героїв Небесної Сотні. Про це повідомляє посольство України в США на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

У резолюції, авторами якої виступили понад два десятки сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, зокрема, зазначається, що Сенат США:

- Вітає прогрес, досягнутий українською владою в затвердженні верховенства права, наближенні країни до євроатлантичних норм і стандартів, посиленні боєготовності Збройних Сил України та їхньої сумісності з критеріями НАТО.
- Вітає український народ з нагоди успішного проведення вільних та справедливих виборів президента України та інавгурації Володимира Зеленського на посаду Глави Держави;
- Очікує на проведення мирних, вільних та справедливих парламентських виборів в Україні;
- Підтверджує незмінну відданість уряду США підтримці зусиль української влади у відновленні територіальної цілісності держави, а також наданні додаткових летальних і нелетальних видів безпекової допомоги для зміцнення обороноздатності України на землі, у морі та повітрі.
- Підтверджує невизнання незаконних спроб РФ анексувати Крим.
- Вітає створення автокефальної Православної Церкви України, як важливої віхи у побудові Україною власного майбутнього, вільного від російського впливу.
- Засуджує триваючу агресію РФ проти України та, зокрема, напад на кораблі ВМС нашої держави у Керченській протоці як зухвале порушення міжнародного права і двосторонніх українсько-російських домовленостей, а також наполегливо закликає Кремль негайно звільнити членів екіпажу захоплених суден як таких, що підпадають під дію Женевських конвенцій 1949 року. 

- Висловлює підтримку усім українським політичним в’язням, що утримуються в РФ та підконтрольних їй територіях на основі сфабрикованих обвинувачень.
- Закликає США, їхніх союзників та партнерів зберігати жорсткий санкційний режим проти РФ до виконання нею своїх міжнародних зобов’язань, у тому числі за Будапештським меморандумом та Мінськими домовленостями.
- Називає газопровід “Північний потік – 2” значною загрозою безпеці Європи, спрямованою на підрив економічної стабільності України та посилення її вразливості перед подальшими російськими військовими інтервенціями;
- Вважає, що зміцнення демократії в Україні упродовж останніх п’ятьох років, яскравим прикладом чого стали нещодавні президентські вибори та мирний перехід влади, має слугувати позитивним прикладом для інших країн з пострадянського простору.

Нагадаємо, 4 квітня повідомлялося, що Комітет із питань міжнародних відносин Сенату США підтримав і рекомендував до затвердження резолюцію "Щодо заклику забезпечити свободу міжнародної навігації в Чорному морі та скасування проекту газопроводу "Північний потік-2".

ВідеоЯк зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Сім країн-членів ПАРЄ підготують спільну резолюцію щодо рішення організації повернути повноваження російській делегації. Про це розповів член сенату Польщі Станіслав Карчевський. Каже, його країна разом з трьома балтійськими державами, а також Словаччиною, Грузією та, власне, Україною, найближчим часом обговорять спільні кроки, як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ.  

Як зупинити тріумф Кремля в ПАРЄ: сім країн готують спільну резолюцію

Залиште свій коментар

Вибір редакції