Сенат США ухвалив законопроєкт про виділення понад 2 млрд доларів на боротьбу з коронавірусом

Сенат США ухвалив законопроєкт про виділення понад 2 млрд доларів на боротьбу з коронавірусом

Фото: Associated Press

За документ проголосували усі американські сенатори.

Американський Сенат проголосував за законопроєкт, який передбачає виділення близько 2,2 млрд доларів на боротьбу із пандемією нового коронавірусу.

Про це пише The Associated Press.

Документ був підтриманий одностайно – за нього проголосували 96 сенаторів. Цей законопроєкт став найбільшим в історії США за розміром економічної допомоги. Після голосування сенаторів відпустили на карантин до 20 квітня.

"Законодавство, яке зараз нами розглядається, є історичним, тому що воно покликане відповісти історичній кризі. Наша система охорони здоров'я не готова дбати про хворих. Наші працівники без роботи. Наш бізнес не може займатися бізнесом. Наші заводи простоюють. Механізми американської економіки застопорилися", - сказав лідер демократів у Сенаті Чак Шумер.

Законопроєкт передбачає одноразові виплати усім американцям, збільшення виплат із безробіття, а також надання кредитів для малого бізнесу. Очікується, що Палата представників слідом за Сенатом офіційно затвердить документ вже у п’ятницю.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Понад 10 тисяч нових випадків: США б'ють рекорди за темпами поширення COVID-19

Понад 10 тисяч нових випадків: США б'ють рекорди за темпами поширення COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація