Сенат США вимагає в Росії звільнити Ходорковського

На переконання США, таким чином Москва має показати прихильність ідеалам демократії, незалежності судової влади і правам людини.

Конгресмен Роджер Вікер вніс до комітету з міжнародних відносин Cенату США резолюцію, що вимагає зняти нові звинувачення з Михайла Ходорковського і Платона Лєбєдєва.

Конгресмен стверджує, що у справі Ходорковського й Лєбєдєва присутнє вибіркове судове переслідування, заполітизування і зловживання. "Як демонстрація прихильності Росії демократії, правам людини і верховенству закону, нові кримінальні звинувачення, пред'явлені російською владою Михайлу Ходорковському і Платону Лєбєдєву, мають бути зняті", - наголошується в резолюції, оприлюдненій прес-центром Ходорковського.

На думку Вікера, умовно-дострокове звільнення Ходорковського і Лєбєдєва, які відбули більше половини терміну покарання, стали б доказом прихильності Росії ідеалам демократії, незалежності судової влади і правам людини.

"Ми закликаємо Російську Федерацію зробити ці дії на підтримку демократичних принципів і прав людини у рамках просування нових і більш позитивних стосунків між США і Росією і нової ери взаємної співпраці", - говориться в документі.

22 червня в Хамовничеському суді Москви поновилися слухання у другій кримінальній справі Михайла Ходорковського і Платона Лєбєдєва. Обвинувачення продовжує представлення своїх доказів.

Михайло Ходорковський відбуває восьмирічний термін після першої "справи ЮКОСа". Бізнесмен був засуджений у 2005 році. В даний час Ходорковському і колишньому керівнику групи МЕНАТЕП Платону Лебедєву висунули звинувачення у другій справі: бізнесменів звинувачують у розкраданні нафти на суму понад 892 мільярда рублів і відмиванні грошей. Черговий процес над ними розпочався в Москві в березні 2009 року.

Читайте також:

Ходорковський підготував реформу російського правосуддя

Суд заборонив відеотрансляцію процесу над Ходорковським

Ходорковський і Лєбєдєв не визнали жодного з висунутих звинувачень

Адвокат Лєбєдєва вимагає надати своєму підзахистному холодильник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: