Сенат США затвердив військовий бюджет у 636 млрд доларів

На військові операції в Іраку та Афганістані Пентагон наступного року витратить щонайменше 127 мільярдів доларів.

Сенат США затвердив військовий бюджет країни у розмірі 636 млрд доларів. Приблизно п’ята частина вказаної суми буде спрямована на забезпечення кампаній в Іраку і Афганістані.

Законопроект було підтримано переважною більшістю голосів - 88 "за" і лише 10 "проти". Остаточно бюджет набуде чинності, коли його підпише президент Барак Обама.

Частина з виділених коштів також піде на підтримку заходів з боротьби із безробіттям і забезпечення страхових медичних виплат протягом двох місяців.

На думку аналітиків, "військових" грошей буде недостатньо для реалізації задумів Обами з розширення афганського контингенту на 30 тисяч осіб. Водночас схвалення документа конгресменами є безумовним успіхом президента і міністра оборони Роберта Гейтса. Їм вдалося виключити з бюджету Пентагону багато надмірних статей витрат, перерозподіливши ресурси на користь програм з відновлення ринку праці.

Найголовнішою викресленою строчкою виявилося подальше фінансування проекту будівництва винищувача F-22 корпорацією Lockheed Martin. З іншого боку, вирішено профінансувати серію з 10 транспортних "Боїнгів", про які військове відомство активно просило законодавців. Ці повітряні борти обійдуться бюджету в 2,5 млрд доларів.

Кілька днів тому палата представників американського конгресу також погодилася на збільшення державного боргу США на 290 млрд доларів. Саме така сума знадобиться уряду для фінансування боротьби з економічною кризою у найближчі два місяці.

Читайте також:

Обама представив новий план порятунку економіки США

Безробіття в США вперше з 1983 року перевищило 10%

Пентагон передрік збільшення втрат США в Афганістані

На озброєння ВПС США надійдуть 2200 приставок Sony PlayStation

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: