Сенат відмовився легалізувати геїв в армії США

Верхня палата американського конгресу відмовилася розглядати законопроект, що скасовує обмеження на службу гомосексуалістів в армії.

Сенат США заблокував законопроект, що відміняє правило, згідно з яким геї і лесбіянки, які служать в американській армії, повинні мовчати про свою сексуальну орієнтацію (закон відомий як "don't ask, don't tell").

Під час голосування, що пройшло у вівторок, 21 вересня, за скасування правила висловилися 56 сенаторів, а необхідні було 60 голосів. "Проти" проголосували 43 сенатори.

Наголошується, що підтримати відміну правила "не питай, не кажи" відмовилися не тільки представники Республіканської партії, як очікувалося, а й кілька сенаторів-демократів.

Результати голосування дозволяють у майбутньому винести це питання на новий розгляд. Проте захисники прав секс-меншин побоюються, що після виборів до Конгресу, намічених на листопад 2010 року, Демократична партія втратить частину місць у Сенаті, и тоді досягти скасування правила "не питай, не кажи" буде ще складніше.

Правило, за яким геї та лесбіянки, які служать в армії США, не повинні обговорювати свою сексуальну орієнтацію ("don't tell"), а командири не повинні ставити запитань на цю тему ("don't ask"), діє з 1993 року. Борці за права сексуальних меншин прагнуть відміни цього правила, вважаючи його дискримінаційним.

Ініціатива про ухвалення законопроекту, що відміняє правило, виходила від адміністрації Барака Обами.

Читайте також:

Лідер російських геїв попросив притулку в Лукашенка

У Москві затримали організатора гей-парадів

У Каліфорнії ввели мораторій на одностатеві шлюби

У США студентку зобов'язали відвідувати гей-паради

ВідеоСенат відмовився легалізувати геїв в армії США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: