Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сенатор США про надання Україні зброї: підтримка Конгресу очевидна, але рішення блокується Обамою

За словами сенатора-республіканця Теда-Круза, американська влада діє виключно за конституцією. 

Україна знаходиться у складній ситуації, коли проти неї триває агресія Росії, а США не надають необхідної зброї для оборони.

Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту ТСН Наталі Пісні заявив сенатор-республіканець від штату Техас Тед Круз.

На його думку, США і Європа відсторонились від вирішення проблем в Україні, чого не повинні були робити.

"Вони б мали підтримати українців. І президент Порошенко також опинився в ситуації, де у Путіна неабиякі важелі в руках. Коли одні вторгаються на територію суверенної держави, вбивають громадян іншої країни, а іншим бракує солдатів і є тільки базове обладнання, потрібна зброя, щоб захищати самих себе, захищати батьківщину. Це і справді не дуже хороша позиція для громадян України. Мої надії і сподівання на те, що ми таки змінимо нашу політку. Я можу говорити щодо Конгресу - там очевидна двопартійна підтримка для невідкладного, блискавичного надання Україні летальної зброї для захисту, щоб українці могли захищати самі себе і свою державність", - зазначив американський політик.

При цьому він визнає, що рішення про надання зброї блокується президентом Бараком Обамою.

"Але я все ще сподіваюся, що Конгрес таки просунеться у цьому питанні, бо найправильніше - це діяти згідно з нашими зобов'язаннями, згідно з Будапештським меморандумом. І це правильно і щодо українців, і щодо європейців, і щодо американців. Це правильна річ. Я сподіваюся, ми її таки спроможемося зробити", - додав Круз.

Водночас сенатор від Республіканської партії зазначив, що ситуація, яка склалась з рішення про поставки зброї Україні, важка, адже влада діє виключно за Конституцією.

"І я від імені Конгресу сподіваюся, що ми таки зможемо натиснути і змінити систему. Я можу сказати, що і я сам, і дуже багато членів сенату - демократи і республіканці - закликають адміністрацію це зробити. Ми наголошуємо на невідкладності такого рішення, щоб ми таки змінили нашу політику. Це те, що продиктоване звичайним здоровим глуздом - допомогти українцям захистити себе. У нас є зобов'язання робити це. Я сподіваюся, що Конгрес таки зможете взяти гору", - констатував сенатор.

Нагадаємо, що раніше російський опозиціонер Олексій Навальний пояснив, чому США не треба давати Україні зброю.

Залиште свій коментар

Вибір редакції